موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/64260 :کد

0

هلاکت سرکرده سعودی جبهه‌النصره در سوریه

  شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۱:۳۱
تعداد بازدید : ۲۲۶   
 تحلیل ایران -هلاکت سرکرده سعودی جبهه‌النصره در سوریه

نیروهای عراقی وارد مرکز شهر هیت در استان الانبار شدند و شماری از عناصر گروه تروریستی داعش از جمله ابوهریره از سرکردگان ارشد این گروه را در نزدیک شهر فلوجه در این استان از پا درآوردند.

نیروهای عراقی وارد مرکز شهر هیت در استان الانبار شدند و شماری از عناصر گروه تروریستی داعش از جمله ابوهریره از سرکردگان ارشد این گروه را در نزدیک شهر فلوجه در این استان از پا درآوردند.

 

به گزارش تحلیل ایران ، نیروهای مشترک عراقی ورود خود به مرکز شهر هیت را بعد از بیرون راندن داعش از این شهر اعلام کردند.

نیروهای داوطلب مردمی عراق همزمان منطقه "آل بوتایه" در شهرک الکرمه از توابع شهر فلوجه در شرق استان الانبار را آزاد و شماری از عناصر گروه تروریستی داعش را کشتند. نیروهای مشترک عراقی نیز هم اکنون درحال نبردهای شدید در اطراف شرقی شهر فلوجه هستند.

نیروهای عراقی درحال اجرای عملیات در بخش الکرمه و الصقلاویه در اطراف شرقی شهر فلوجه هستند و مواضع داعش را هدف قرار می دهند. این نیروها همچنین با حملات داعش به شهرک الکرمه نیز مقابله کرده اند.

نیروهای عراقی درحال حملات توپخانه ای به مواضع عناصر داعش در نزدیک شهرک الکرمه به منظور از بین بردن خطوط دفاعی این گروه هستند. نیروهای عراقی و "جریان رسالیون" مستقر در این مناطق توانستند در جریان درگیری های شدید "ابوهریره" سعودی از سرکردگان داعش را به همراه شمار دیگری از این سرکردگان از جمله "ابومعاد" به هلاکت برسانند.

جریان رسالیون و نیروهای عراقی درحال منهدم کردن خطوط دفاعی داعش هستند.

همزمان دوربین شبکه العالم تصاویری از ستون های دود را بر فراز یکی از مخفیگاههای منهدم شده داعش به نمایش گذاشت.

سلام الشحمانی افسر اطلاعات گردان های رسالیون به خبرنگار العالم گفت: به حمد خداوند توانستیم بارزترین سرکرده متجاوزان را با توجه به تجربیات شناسایی دشمن و رصد تحرکات آن به هلاکت برسانیم. بارزترین سرکرده کشته شده همان ابوهریره بود که فرماندهی گروه متجاوزان را برعهده داشت. علاوه بر این، سه چهارم عناصر گروه او نیز کشته شدند.

یک نظامی دیگر گفت: روحیه نیروهای عراقی بسیار بالا است و داعش با وجود همه تلاش های خود نتوانسته است در مقابل این نیروها تاب بیاورد.

نیروهای عراقی در غرب الانبار نیز ورزشگاه و باشگاه ورزشی هیت را آزاد  و پرچم عراق را بر فراز ساختمانهای آموزش و پرورش و دانش سرای تربیت معلم و اداره برق در داخل بخش هیت به اهتزار در بیاورند. منطقه صنعتی الحی نیز به طور کامل در شهر هیت آزاد کردند. روستاهای الشاقونه و قندی نیز آزاد و دهها عنصر مسلح که اکثرا عرب و خارجی بودند، کشته شدند.

 / باشگاه خبرنگاران جوان

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :