موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/64266 :کد

0

ایران در نشست دوحه در مورد میزان تولید نفت شرکت می کند

  شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۲:۱۴
تعداد بازدید : ۲۴۵   
 تحلیل ایران -ایران در نشست دوحه در مورد میزان تولید نفت شرکت می کند

وزیر امور خارجه روسیه گفت که ایران در نشستی که قرار است در دوحه پایتخت قطر در مورد میزان تولید نفت برگزار می شود، شرکت خواهد کرد.

وزیر امور خارجه روسیه گفت که ایران در نشستی که قرار است در دوحه پایتخت قطر در مورد میزان تولید نفت برگزار می شود، شرکت خواهد کرد.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از القدس العربی، لاوروف بعد از نشست سه جانبه با همتایان ایرانی و آذربایجانی خود در شهر باکو اعلام کرد که ایران در نشست دوحه شرکت خواهد کرد و با سایر کشورهای حاضر در این نشست در مورد ممانعت از افزایش سطح تولید همکاری خواهد کرد.


قرار است کشورهای عضو سازمان اوپک و برخی تولید کنندگان نفت که عضو این سازمان نیستند، از جمله روسیه در نشست تولیدکنندگان نفت که قرار است ۱۷ آوریل برگزار شود، شرکت کنند. کشورهای شرکت کننده در نشست دوحه بیش از ۷۰ درصد از نفت جهان را تولید می کنند.


قیمت نفت خام برنت در بازارهای جهانی از ژوئن ۲۰۱۴ میلادی كه هر بشكه آن در حدود ۱۱۵ دلار بود، تاكنون به دلیل كاهش تقاضا، مازاد تولید نفت و بروز نوسان در اقتصادهای نوظهور نزدیك به ۷۰ درصد كاهش داشته است

.

گفتنی است از ماه ژوئن گذشته كه بهای هر بشكه نفت خام برنت با رسیدن به سطح ۲۷.۱۰ دلار، به پایین ترین حد در طی ۲۰ سال گذشته رسید، اما طی ماه های اخیر بهای نفت رشد قابل ملاحظه ای كرده است

/ مهر.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :