موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بازار

a/64276 :کد

0

قاچاق کالا نتیجه عدم حمایت از برندهای داخلی

  شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۴:۴۳
تعداد بازدید : ۱۹۴   
 تحلیل ایران -قاچاق کالا نتیجه عدم حمایت از برندهای داخلی

یک کارشناس بازار کار گفت: اگر امروز تولید داخلی مورد بی مهری قرار می گیرد برای آن است که از برندهای داخلی حمایت نکردیم و چون از نظر سیاسی واردات کالا به نفعمان بود باب واردات بی رویه به کشور را باز کر

یک کارشناس بازار کار گفت: اگر امروز تولید داخلی مورد بی مهری قرار می گیرد برای آن است که از برندهای داخلی حمایت نکردیم و چون از نظر سیاسی واردات کالا به نفعمان بود باب واردات بی رویه به کشور را باز کردیم.

 

به گزارش تحلیل ایران ؛ عبدالله مختاری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: وقتی آمار کالای قاچاق اعلام می‌شود یعنی اینکه جلوی آن گرفته نمی شود و به تناسب آن به تولید داخلی بها داده نمی شود در حالی که وقتی می توان از کاهش آمار قاچاق سخن گفت که به معنای واقعی جلوی واردات آن گرفته و اراده قوی برای مقابله با آن وجود داشته باشد.

 

وی ادامه داد: تا چند سال قبل بسیاری از برندهای معتبر ایرانی لوازم خانگی و صوتی و تصویری کشور را تولید می کردند اما امروز کجا هستند و چرا دیگر نامی از آنها برده نمی شود؟

 

به اعتقاد مختاری زمین‌گیر شدن بخش اعظمی از تولید کنندگان و از رده خارج شدن بسیاری از تولیدات و برندهای داخلی ناشی از سیاستگذاری‌های غلطی است که جوانان را بیکار و مردم را به خرید و مصرف کالاهای خارجی ترغیب کرده است.

 

این کارشناس بازار کار در ادامه تعبیر "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" را قانونگرایی و عمل به قانون و مقررات دانست و گفت: بسیاری از مشکلات کشور ناشی از بی قانونی و فرار از اجرای قانون است در حالی که اگر در تمام موضوعات قانون و مقررات را رعایت کنیم و مدنظر قرار بدهیم مشکلات مملکت حل می شود.

 

وی ادامه داد: سالهای سال است که دستگاهها و نهادهای ذیربط درگیر ساماندهی اتباع بیگانه و بازگرداندن اتباع بیگانه غیر مجاز هستند ولی چرا جلوی واردات غیر قانونی آنها گرفته نمی شود چون عزم و اراده جدی برای مقابله با این موضوع نیست و به قانون عمل نمی شود.

 

مختاری خاطرنشان کرد: اگر به دنبال اقدام و عمل هستیم باید قانون را رعایت کنیم؛ اقدام و عمل یعنی وقتی اتباع بیگانه کارت ورود ندارند نباید وارد کشور شوند چون مجوز ندارند و اگر به راحتی در خیابانها و انظار ظاهر می‌شوند یعنی غیر قانونی وارد کشور شده اند و باید در سریعترین زمان ممکن بازگردانده شوند.

 /ایسنا

                               

کارشناس     بازار     داخلی     حمایت     قاچاق    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :