موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی دستگاه قضایی

a/64369 :کد

0

بازگشت دوباره مهدی هاشمی به زندان اوین

  شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۱:۵۲
تعداد بازدید : ۲۰۹   
 تحلیل ایران -بازگشت دوباره مهدی هاشمی به زندان اوین

مهدی هاشمی که اخیراً به منظور انجام برخی آزمایش‌های پزشکی مرتبط با بیماری خود از اوین خارج شده بود، دوباره به زندان بازگشت.

 

 

 

مهدی هاشمی که اخیراً به منظور انجام برخی آزمایش‌های پزشکی مرتبط با بیماری خود از اوین خارج شده بود، دوباره به زندان بازگشت.

 
 
 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرنگار خبرگزاری تسنیم، مهدی‌هاشمی رفسنجانی که از اوایل هفته گذشته در بیمارستان نیاکان تهران بستری شده بود، روز‌ سه‌شنبه 17 فروردین ماه دوباره به زندان اوین بازگشت تا ایام باقی مانده محکومیت حبس 10 ساله خود را سپری کند.


سید وحید ابوالمعالی یکی از وکلای مهدی هاشمی، علت بستری شدن مجدد موکلش را در ارتباط با عمل جراجی قبلی وی عنوان کرده بود.


بر اساس این گزارش، مهدی هاشمی رفسنجانی که از 18 مرداد سال 94 برای گذراندن محکومیت حبس خود وارد زندان شده، یک مرتبه تحت عنوان مرخصی و دو مرتبه نیز به دلیل بیماری از اوین خارج شده است.


مهدی هاشمی از سوی دادگاه انقلاب به اتهام اختلاس و جعل (جعلی که در دل اختلاس است) به 10 سال حبس و رد مال به‌مبلغ 600 میلیون تومان و جزای نقدی معادل 2برابر مبلغ رد مال به‌ میزان یک‌ میلیارد و 200 میلیون تومان و به اتهام ارتشا به 10 سال حبس، رد مال به‌ مبلغ 5 میلیون و 200هزار دلار و جزای نقدی معادل همین میزان، محکوم شده است. این متهم همچنین به‌دلیل ارتشا، به انفصال دائم از خدمات دولتی و 50 ضربه شلاق و به‌دلیل مسائل امنیتی نیز مطابق ماده 610 قانون مجازات اسلامی به 5 سال حبس محکوم شده است.


وی طبق ماده 134 قانون مجازات اسلامی مصوب سال 92، از مجموع 25 سال مجازات حبسی که برایش صادر شده، 10 سال را می‌گذراند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :