موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/64382 :کد

0

نامزد ششم اصفهان منتخب تلقی می‌شود

  شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۲:۴۹
تعداد بازدید : ۲۳۷   
 تحلیل ایران -نامزد ششم اصفهان منتخب تلقی می‌شود

سخنگوی وزارت کشور اعلام کرد: از نظر این وزارتخانه نامزد پس از خانم مینو خالقی در حوزه انتخابیه اصفهان، با کسب ۲۵ درصد آرا منتخب محسوب می شود و می تواند به مجلس راه یابد.

سخنگوی وزارت کشور اعلام کرد: از نظر این وزارتخانه نامزد پس از خانم مینو خالقی در حوزه انتخابیه اصفهان، با کسب 25 درصد آرا منتخب محسوب می شود و می تواند به مجلس راه یابد.

 

به گزارش تحلیل ایران، حسینعلی امیری گفت: به فرض اصرار شورای نگهبان بر ابطال آراء خانم خالقی، علیرضا آجودانی به عنوان نامزد بعدی، منتخب محسوب می شود.

 

امیری در گفت‌وگو با خبرگزاری صدا و سیما افزود: با توجه به تفاوت استنباط وزارت کشور و شورای نگهبان از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، موضوع حوزه انتخابیه اصفهان در نشستی با حضور وزیر کشور و اینجانب با دبیر شورای نگهبان بررسی شد با این حال، شورای نگهبان همچنان نظر قبلی خود را درباره منتخب اصفهان اعلام کرد.

 

این موضع وزارت کشور درحالی است که بنا بر تصمیم شورای نگهبان قانون اساسی، آراء نفر سوم حوزه انتخابیه اصفهان باطل و تعیین تکلیف منتخب بعدی یعنی نفر پنجم این حوزه انتخابیه، به انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی همزمان با انتخابات ریاست جمهوری در سال 1396 موکول شد.

 

سیامک ره‌پیک، سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات، چهارشنبه گذشته در گفت‌وگو با خبر نیمروز شبکه یک سیما بار دیگر بر اعمال این تصمیم شورای نگهبان تاکید کرد.

 منبع:ایسنا
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :