موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/64387 :کد

0

طرفین درگیر در قره باغ یکدیگر را به نقض آتش بس متهم کردند

  شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۳:۰۴
تعداد بازدید : ۳۳۵   
 تحلیل ایران -طرفین درگیر در قره باغ یکدیگر را به نقض آتش بس متهم کردند

در حالی که جمهوری آذربایجان، طرف ارمنستانی را به ادامه نقض آتش‌بس و حمله به نیروهایش متهم کرده است، طرف ارمنی نیز نیروهای نظامی تحت امر باکو را به گلوله‌باران قره‌باغ متهم کرد.در حالی که جمهوری آذربایجان، طرف ارمنستانی را به ادامه نقض آتش‌بس و حمله به نیروهایش متهم کرده است، طرف ارمنی نیز نیروهای نظامی تحت امر باکو را به گلوله‌باران قره‌باغ متهم کرد.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از اسپوتنیک،‌ وزارت دفاع جمهوری آذربایجان امروز (شنبه) اعلام کرد که ارتش ارمنستان با خمپاره، نارنجک‌انداز و تیربارهای سنگین به مواضع نیروهای آذربایجان  در منطقه ناگورنو-قره‌باغ حمله می‌کند.


در بیانیه وزارت دفاع جمهوری آذربایجان آمده است که «ارمنستان با استفاده از خمپاره‌های 60 میلی‌متر، نارنجک‌انداز و تیربارهای سنگین به مواضع نیروهای آذربایجان در خط تماس در قره‌باغ حمله می‌کنند».


این در حالی است که وزارت دفاع جمهوری خودخوانده قره‌باغ نیز امروز (شنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد که آذربایجان به نقض آتش‌بس ادامه می‌دهد.


در این بیانیه آمده است: «پس از آتش‌بس اعلام شده برای جمع‌آوری اجساد کشته‌شدگان، نیروهای آذربایجانی با استفاده از خمپاره‌‌های 60 میلی‌متر،  بار دیگر آتش بس را در خط تماس نقض کردند.


دور تازه درگیری‌های آذربایجان و ارمنستان بر سر منطقه قره‌باغ هفته پیش آغاز شد، اما پس از رایزنی‌های فشرده منطقه‌ای و بین‌المللی، طرفین پس از دو روز درگیری سنگین بر سر برقراری آتش‌بس توافق کردند.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :