موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/6441 :کد

0

آیت‌الله علم‌الهدی: در مذاکرات از خطوط قرمز تجاوز شده

  چهارشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۴ — ۰۱:۳۹
تعداد بازدید : ۳۶۷   
 تحلیل ایران -آیت‌الله علم‌الهدی: در مذاکرات از خطوط قرمز تجاوز شده

امام جمعه مشهد با بیان اینکه در مذاکرات هسته‌ای از خطوط قرمز تجاوز شده است، گفت: در واقع تحریم‌های شورای امنیت نه تنها لغو نشد بلکه این تحریم‌ها در قطعنامه‌ای جدید تجمیع شده است.

به گزارش تحلیل ایران از مشهد، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی عصر امروز در سلسله نشست‌های فعالان فرهنگی شهر مشهد که در ارتباط با جمع‌بندی مذاکرات هسته‌ای برگزار شد، اظهار کرد: مشکلی که ما در توافق وین داریم توافق و قطعنامه شورای امنیت است، زیرا به گونه‌ای تنظیم شده تا دشمن مسیر و رگه‌های خود را پیگیری کند و مقام معظم رهبری نیز خطوط قرمزی را در این خصوص تعیین کردند.

وی ادامه داد: امروز برخی از جریان‌ها می‌گویند که خطوط قرمز نظر شخصی مقام معظم رهبری بوده در حالی که این نظر شخصی نبوده و فرمان حکومتی بود و با عنایت به همین نکته انجام شد و البته نباید بنای دولت ستیزی داشته باشیم و حرف مقام معظم رهبری نیز این است که در جامعه نباید دو قطبی و دو دستگی ایجاد شود.

آیت‌الله علم‌الهدی اظهار داشت: خطوط قرمزی که مقام معظم رهبری مشخص کردند برای این بود که در این توافق و مذاکره در آن رگه‌هایی که می‌خواهد جریان اروپا و غرب مسیر راهبردی خود را پیگیری کنند را ببندد.

امام جمعه مشهد گفت: یکی از خطوط قرمز مقام معظم رهبری این بود که نباید دشمن به بهانه بازرسی و نظارت به اطلاعات امنیتی ما دست یابند و یکی از راه‌هایی که دشمن رگه پیدا می‌کند آشنایی کامل بر مراکز امنیتی و نظامی است و مقام معظم رهبری این خط را بستند تا این راه‌ها به عنوان نظارت و بازرسی برای دشمن باز نشود.

وی ادامه داد: نکته دیگر این بوده که اجازه مصاحبه با دانشمندان هسته‌ای ما را ندادند زیرا این امر نیز یکی از راه‌های سلطه نفوذ دانشمندان هسته‌ای ما بوده است و رهبر معظم انقلاب این خط را نیز بستند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: نکته دیگر این بود که مقام معظم رهبری بازرسی‌های غیر متعارف را قبول نداشتند و همان بازرسی که در دیگر کشورها انجام می‌شود باید در ایران انجام شود زیرا بحث بازرسی غیر متعارف در کشور نوعی راهیابی به مسیر راهبردی در داخل کشور توسط دشمن است.

وی بیان داشت: اما در این مذاکرات از این خطوط قرمز تجاوز شده است و در این برجام اگر آژانس به تاسیسات مشکوک شود و اگر ایران دسترسی برای بازدید از مناطق را ندهد کمیسیون مشترک تشکیل می‌شود که یک نفر از این کشورها ایران است و اگر اعضا رای به بازرسی دهند باید دسترسی را فراهم کند و متاسفانه عزیزان ما نیز آن را امضا کردند.

آیت‌الله علم‌الهدی تاکید کرد: در این کمیسیون هر کشور تنها یک نفر عضو دارد و وقتی این کمیسیون تشکیل شود تمام اعضای آن علیه ما خواهند بود و ما ملزم به اجرای آن هستیم و اگر کمیسیون مشترک گفت ما باید مراکز موشکی ایران را بگردیم؛ باید بگردند و این تجاوز از خط قرمز مقام معظم رهبری است.

امام جمعه مشهد اظهار داشت: قرارداد اخیر برای 15 سال غنی‌سازی ما را به 3 درصد محدود می‌کند در حالی که در قرارداد ژنو این غنی‌سازی 5 درصد بود و این موارد کارشناس حقوق نیاز ندارد لذا مشخص شده که این جمع‌بندی تجاوز به خط قرمزهای مقام معظم رهبری است.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری در بحث تحریم نیز فرمودند باید تحریم‌ها همزمان با توافقنامه لغو شود اما این تحریم‌ها در صورت راستی آزمایی لغو نمی‌شود بلکه تعلیق می‌شود و تحریم‌های اتحادیه اروپا نیز بعد از هشت سال لغو می‌شود و متاسفانه تحریم‌های موشکی ما را زیر فصل هفت شورای امنیت آوردند و در واقع تحریم‌های شورای امنیت را لغو نکردند بلکه آنها را در قطعنامه‌ای جدید تجمیع کردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: آقای صالحی نیز به یک نفر از دوستان گفته که این سانتریفیوژهایی که تعلیق می‌شود نیمی از آنها دیگر مورد استفاده قرار نمی‌گیرد زیرا قابل استفاده نیست.

امام جمعه مشهد تصریح کرد: این توافق به نفع ما نیست و در واقع در خوشبینانه‌ترین حالت توافق خوبی نیست اما نباید با دولت درگیری به وجود آید و همچنین از طرفی هم کشور نباید بازار مصرف کشورهای خارجی شود.

آیت‌الله علم‌الهدی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: ما به مجلس انتقاد داریم که در این زمان حساس که اینگونه کنگره آمریکا در حال موضع‌گیری علیه ماست و تمام تعطیلی‌های خود را لغو کرده اما مجلس ما به تعطیلات رفته است.

امام جمعه مشهد عنوان کرد: از نمایندگان ما سه نفر آنها در میدان هستند که در مشهد نیز حضور دارند اما بقیه نمایندگان در موضوع بی‌تفاوت و ساکت هستند اما باز هم تاکید می‌کنم نباید با دولت دست به یقه شد و دودستگی در کشور به وجود آورد زیرا دشمن به دنبال همین موضوع است.

آیت‌الله علم‌الهدی در پایان عنوان کرد: نباید در بحث هسته‌ای گریبان مقام معظم رهبری را بگیریم و این همان کار بنی‌اسرائیل با حضرت موسی(ع) است زیرا مقام معظم رهبری خط قرمزها را تعیین کرد و باید امروز مردم و نمایندگان آنها در مجلس تصمیم نهایی را بگیرند.

* هر فتنه‌ای مانند 78 و 88 در ایران شکل گرفت پشت آن آمریکا و انگلیس قرار داشتند

آیت‌الله علم‌الهدی بیان داشت: بعد از جنگ جهانی اول که عثمانی متلاشی شد در واقع یک حاکمیت مقتدر به اصطلاح اسلامی از بین رفت و بعد از آن بحث سلطه غرب به جهان اسلام مطرح شد که در این زمینه انگلیس و فرانسه جایگاه ویژه‌ای داشتند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: دلیل جنگ جهانی دوم بر اساس دعوای غربی‌ها و بر اساس سلطه آن‌ها بر مسلمان در خاورمیانه بود و بر این اساس آلمان در غرب به‌اصطلاح قیام و جنگ را در اروپا آغاز کرد و کشورهای اروپایی در برابر این کشور، روسیه و آمریکا را وارد صحنه کردند و آلمان را از بین بردند و بعد از جنگ جهانی دوم روسیه و آمریکا را به عنوان قدرت‌های رقیب جانشینی برای سلطه‌گری انگلیس و فرانسه در کشورهای اسلامی شدند.

وی ادامه داد: اینها برای نهادینه‌سازی سلطه خودشان در کشورهای اسلامی طرح اسرائیل را طراحی کردند که باید در وسط کشورهای اسلامی غده سرطانی را به وجود آورد و با سلطه صهیونیست در بلاد اسلامی به دنبال آن بودند که قدرت خود را در کشورهای اسلامی نهادینه کنند تا امپراطوری سراسری اسلامی دیگری در منطقه شکل نگیرد و بهترین منطقه برای این مهم را فلسطین انتخاب کردند زیرا این کشور بر غرب و شرق خاورمیانه اشراف دارد.

امام جمعه مشهد اظهار کرد: در کنار طرح رژیم صهیونیستی طرح دیگر این بود که دقیقا کشورهای آسیای میانه که کمونیست‌ها بر آن تسلط داشت، ایران را در نظر گرفتند تا ایران را از بدنه اسلام جدا کنند و با روی کار آوردن رضاخان که در وسط جنگ جهانی اول بود حرکت‌های اسلام زدایی را در ایران به وسیله وی شروع کردند.

آیت‌الله علم‌الهدی گفت: دشمنان زمینه جداسازی ایران از بدنه اسلامی را می‌دیدند و از سویی حضور ایران در بدنه اسلامی را برای خود خطر می‌دیدند و با جداسازی ایران به دنبال آن بودند که بین کشورهای اسلامی آسیای میانه و پاکستان و ترکیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس جداسازی شکل گیرد و راهبرد دوم آنها این بود که اگر ایران در بدنه اسلام بماند سبب انقلاب‌های دیگر می‌شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: در زمان رضاخان؛ فروغی که فردی فراماسون بود وارد عرصه شد تا این مهم را عملیاتی کند و وجود فروغی که جاسوس انگلیس و فراماسون بود سبب نشد در بعد از جنگ جهانی دوم نقشه اسرائیل را در ایران پیاده و ایران را تصرف کنند.

وی اضافه کرد: مساله جداسازی از بدنه اسلام موضوعی قطعی بود اما شهریور ماه سال 20 برنامه آنها را متوقف کرد و روحانیت در چهره نافذ مسلط شد و مرجیعت آیت‌الله بروجردی سبب افزایش توجه به دین در سراسر کشور شد و آثار اسلام ستیزی رضاخان را از بین برد و البته کمونیست‌ها نیز به دنبال اقداماتی در ایران بودند که به نتیجه‌ای نرسیدند.

آیت‌الله علم‌الهدی بیان کرد: بعد از رحلت آیت‌الله بروجردی دشمنان مجددا به دنبال اهداف خود بودند اما با ظهور امام(ره) و انقلاب اسلامی به نتیجه‌ای نرسیدند و از روزی که انقلاب به پیروزی رسید به دنبال پیگیری جداسازی ایران و براندازی اسلام از ایران بودند و در این راهبرد حتی جدی‌تر و قاطع‌تر از گذشته شدند زیرا به این نتیجه رسیده بودند که این نظام و ایدئولوژی اسلام، کل خاورمیانه را از دست آنها خارج می‌کند.

وی تصریح کرد: بعدها این جریان‌های دشمنی غرب علیه نظام ادامه یافت و هر فتنه‌ای نیز مانند 78 و 88 در ایران شکل گرفت پشت آن آمریکا و انگلیس قرار داشتند و به دنبال جداسازی اسلام از ایرانی‌ها بودند و ما هر خطی داشته باشیم آنها خط راهبردی خود را دنبال می‌کنند تا در آن خط مسلط تر شوند و آن چیزی که ما دنبال آن هستیم در هر نوع برخوردی که داریم باید بصیرت لازم را داشته باشیم و هر در دولتی باید موضوع را رصد کنیم که دشمن به این خطوط راهبردی وارد نشود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :