موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی راه و شهر سازی

a/64433 :کد

0

دیوان عدالت اداری برای مدیران شهر جدید پردیس حکم صادر کرد

  شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۵:۴۲
تعداد بازدید : ۲۵۷   
 تحلیل ایران -دیوان عدالت اداری برای مدیران شهر جدید پردیس حکم صادر کرد

واگذار نشدن ۴۵۰۰ واحد مسکن مهر در شهر پردیس که قرار بود سال گذشته در دهه فجر صورت گیرد موجب شد دیوان عدالت اداری دستور موقت برای مدیران شهر جدید پردیس صادر و آن را به مدیرعامل این شهر ابلاغ کند.واگذار نشدن ۴۵۰۰ واحد مسکن مهر در شهر پردیس که قرار بود سال گذشته در دهه فجر صورت گیرد موجب شد دیوان عدالت اداری دستور موقت برای مدیران شهر جدید پردیس صادر و آن را به مدیرعامل این شهر ابلاغ کند.

 

به گزارش تحلیل ایران، سال گذشته قرار بود که 4500 مسکن مهر در شهر جدید پردیس افتتاح شود اما ظاهراً تعلل و کم کاری از سوی مدیران ارشد این شهر باعث شد تا متقاضیان مسکن مهر با شکایت به دیوان عدالت اداری در پی تعیین تکلیف این واحدهای مسکونی بر آمدند.


بنابراین گزارش، دیوان عدالت اداری نیز در تازه‌ترین حکم خود دستور موقت برای این موضوع صادر کرده و آن را به رجب صلاحی مدیرعامل شهر جدید پردیس ابلاغ کرده است.


در دستور موقت دیوان عدالت اداری آمده است که تا اطلاع ثانوی شرکت عمران شهر جدید پردیس حق ندارد بابت خدمات زیربنایی و روبنایی از حساب این متقاضیان پول برداشت کند تا آن پول‌هایی که قبلاً از حساب مردم برداشته شده است مشخص و سپس رأی جدید صادر شود.


براساس این گزارش، بعد از این که متقاضیان مسکن مهر شهر جدید پردیس به دیوان عدالت اداری شکایت کردند با تشکیل یک گروه تلگرامی با نام «وحدت پردیس» با یکدیگر بیعت کرده‌اند که تا زمانی که دیوان عدالت اداری حکم نهایی را صادر و موضوع را تعیین تکلیف نکند هیچ پولی به حساب شرکت عمران شهر جدید پردیس واریز نکنند.


اگر چه گفته شده است که سال 95 پرونده مسکن بسته می شود اما بنا به گفته اکثر نماینده های مجلس پرونده مسکن مهر با توجه به مشکلات موجود که عمدتا هم نبود اعتبار و نبود خدمات زیربنایی است تا 10 سال دیگر هم بشته نمی شود.


آغاز پروژه مسکن مهر در شهر جدید پردیس نسبت به سایر شهرهای جدید دیرتر آغاز شده است اما در این شهر برخی از متقاضیان مسکن مهر علیرغم واریز تمام آورده های خود از سال 90 هنوز قرارداد ندارند.


سال گذشته هم نمایندگان مجلس هر چه تلاش کردند تا مشکل عدم تحویل برخی واحدهای مسکونی مهر را که به دلیل نبود آب و برق و گاز منتظر مانده اند را حل کنند این مشکل هنوز پابرجاست و حتی برگزاری یک جلسه برای برطرف کردن مشکلات خدمات زیربنایی نیز راه به جایی نمی برد.


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :