موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/64470 :کد

0

دی میستورا عصر یکشنبه یا صبح دوشنبه وارد تهران می‌شود

  شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ — ۲۰:۲۲
تعداد بازدید : ۱۵۵   
 تحلیل ایران -دی میستورا عصر یکشنبه یا صبح دوشنبه وارد تهران می‌شود

یک منبع آگاه وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: فرستاده ویژه سازمان ملل در سوریه عصر یکشنبه یا صبح دوشنبه، به تهران سفر خواهد کرد.

یک منبع آگاه وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: فرستاده ویژه سازمان ملل در سوریه عصر یکشنبه یا صبح دوشنبه، به تهران سفر خواهد کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، یک منبع آگاه در روابط عمومی وزارت خارجه جمهوری اسلامی در مصاحبه با اسپوتنیک تاکید کرد که استفان دی میستورا فرستاده ویژه سازمان ملل در سوریه قرار است عصر یکشنبه یا صبح دوشنبه وارد تهران شود.

 

میستورا پیش از این اعلام کرده بود که به دمشق و تهران سفر می کند. وی احتمالا قصد دارد پیش از 13 آوریل و آغاز دور جدید مذاکرات صلح سوریه به امان، بیروت سفر داشته باشد.

 

این منبع آگاه افزود: زمان دقیق سفر هنوز مشخص نشده است ولی انتظار داریم که میستورا عصر یکشنبه یا صبح دوشنبه در تهران باشد.

 

دور نخست مذاکرات صلح سوریه 24 مارس پایان یافته است. دور جدید مذاکرات قرار بود 9 آوریل یعنی فردا شنبه آغاز شود ولی این مذاکرات بعدا به 11 آوریل موکول شد و اکنون نیز قرار است 13 آوریل برگزار شود.

 

برقراری آتش بس در سوریه که بیش از یک ماه دوام آورده است، امیدواری ها نسبت به پایان درگیری‌های داخلی این کشور را افزایش داده است.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :