موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/64506 :کد

0

نشانه های مثبتی در خصوص مذاکرات صلح یمن وجود دارد

  شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ — ۲۳:۵۴
تعداد بازدید : ۱۶۶   
 تحلیل ایران -نشانه های مثبتی در خصوص مذاکرات صلح یمن وجود دارد

«خالد الجارالله» معاون وزیر خارجه کویت در سخنانی اظهار داشت که نشانه های مثبتی در رابطه با مذاکرات صلح یمن که از تاریخ ۱۸ آوریل در کویت آغاز می شود، وجود دارد.

 

«خالد الجارالله» معاون وزیر خارجه کویت در سخنانی اظهار داشت که نشانه های مثبتی در رابطه با مذاکرات صلح یمن که از تاریخ ۱۸ آوریل در کویت آغاز می شود، وجود دارد.

 

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از شبکه المنار، «خالد الجارالله» معاون وزیر خارجه کویت طی سخنانی در خصوص مذاکرات صلح یمن که قرار است در روز ۱۸ آوریل در کویت برگزار شود، اظهار داشت: نشانه های مثبتی در این خصوص وجود دارد.

 

بر اساس این گزارش الجارالله در ادامه سخنان خود تصریح کرد: سازمان ملل بر این گونه توافقات نظارت می کند و کویت فقط میزبان این مذاکرات است.

 

معاون وزیر خارجه کویت همچنین ابراز امیدواری کرد که این نشانه های مثبت منجر به راه حلی به مصلحت یمن گردد؛ به ویژه آنچه به آتش بس مرتبط است که از فردا قرار است وارد مرحله اجرایی گردد.

 

شایان ذکر است که اسماعیل ولد الشیخ نماینده سازمان ملل در امور یمن اخیرا اعلام کرده بود که مذاکرات صلح با هدف پایان جنگ در یمن در ۱۸ ماه جاری میلادی در کویت شروع خواهد شد. وی اراده سیاسی و حسن نیت را مهم دانسته بود و از طرف های درگیر خواسته بود که فرصت گفتگوها را برای پایان جنگ مغتنم بشمارند.

 

همچنین شبکه تلویزیونی المیادین شب گذشته پیش نویس آتش بس در یمن را منتشر کرد. این پیش نویس که از سوی سازمان ملل متحد و «اسماعیل ولد الشیخ» نماینده این سازمان برای حل بحران یمن تدوین شده است شامل ۲۰ بند است و به جنبش انصار الله و حزب کنگره ملی یمن تحویل داده شده است. این پیش نویس هنوز از سوی مراجع رسمی طرفین درگیر در یمن تایید نشده است.

 

منبع:مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :