موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آلودگی هوا

a/64570 :کد

0

راه حل کاهش آلایندگی رعایت شاخص‌های آلودگی است

  یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۷:۵۳
تعداد بازدید : ۱۷۸   
 تحلیل ایران -راه حل کاهش آلایندگی رعایت شاخص‌های آلودگی است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی طرح دور کردن کارخانه‌ها و صنایع از شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران را نامناسب دانست و گفت: راه حل کاهش آلایندگی رعایت شاخص‌های آلودگی است.

 

 

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی طرح دور کردن کارخانه‌ها و صنایع از شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران را نامناسب دانست و گفت: راه حل کاهش آلایندگی رعایت شاخص‌های آلودگی است.

 
 
 
 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرنگار خبرگزاری تسنیم، حسین گروسی اظهار داشت: باید از تولید آلایندگی صنایع جلوگیری کنیم نه آنکه آنها را به فاصله‌ای بسیار دورتر بکشانیم چرا که این دور شدن خود باعث ایجاد مشکلاتی خواهد شد.


وی ادامه داد: اگر یک کارخانه‌ها و یا واحد صنعتی به شعاع 120 کیلومتری منتقل شود ولی بازهم تولید آلودگی کند و باد آن را به سمت شهر بیاورد عملا کاری انجام نشده و بازهم شاهد تولید و ورود همان آلودگی هستیم؛بنابراین باید راه حل مناسبی اندیشیده شود تا آلودگی کاهش پیدا کند نه اینکه محلی را منتقل کنیم.


این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه این نقل مکان آسیب‌هایی را به صنایع وارد می‌کند چرا که آن کارخانه‌هایی که به این محل‌ها در 120 کیلومتری استان تهران منتقل شده‌اند به هیچ عنوان پا نگرفته‌اند و سرمایه‌گذار یا کارگر به آن مکان‌ها نمی‌رود.


گروسی خاطر نشان کرد: این شهرک‌های صنعتی در فاصله تهران پاسخگو نبوده و باید از این تجربه استفاده مناسبی شود تا هم صنایع و هم نیروی کار دچار آسیب نشود.


وی تاکید کرد: صنایع و کارخانه‌های ما باید به سمت دانش بنیان شدن بروند و این رهنمون شدن بدین سمت باعث تولید آلایندگی کمتری خواهد شد؛انتقال کارخانه و صنایع به فاصله 120 کیلومتری تنها پاک کردن صورت مسئله است و به جای این کار باید راه چاره را یافت و آن را اجرایی کرد.


گروسی تصریح کرد: باید فرصت شغلی و فرصت سرمایه‌گذاری در نزدیکی شهرهای بزرگ و به‌ویژه تهران فراهم آید تا به نوعی مانع بیکاری نسل جوان شویم و همه باید در این جهت دست به دست هم دهیم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :