موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی کودک

a/64577 :کد

0

اشتباهی که نوزادان نارس را به مرز نابینایی می‌کشد

  یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۸:۳۳
تعداد بازدید : ۲۱۹   
 تحلیل ایران -اشتباهی که نوزادان نارس را به مرز نابینایی می‌کشد

رتینوپاتی نوزادان نارس اگر سه تا چهار هفته نخست مورد ارزیابی پزشک معالج قرار بگیرد نوزادان نارس را از چنگال نابینایی نجات می‌دهد.

 

 

 

رتینوپاتی نوزادان نارس اگر سه تا چهار هفته نخست مورد ارزیابی پزشک معالج قرار بگیرد نوزادان نارس را از چنگال نابینایی نجات می‌دهد.به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، احد خوش زبان مسئول فراهم‌آوری سلول‌های بنیادی بیمارستان فارابی افزود: نوزدان نارس دچار نوعی بیماری چشمی می‌شوند که به دلیل آسیب دیدن شبکیه و در اثر تنظیم نبودن اکسیژن محفظه نگهداری و وزن و سن جنینی کم نوزاد بروز می‌کند. 
 
وی گفت: در صورت مراجعه دیر هنگام و درمان با تاخیر نوزادن در سه تا چهار هفته اول تولد این بیماری منجر به نابینایی نوزاد می‌شود. 
 
وی ضمن هشدار به والدین نوزادان نارس افزود: شنیده می‌شود که برخی از والدین نسبت به این ضرورت کم توجهی می‌کنند و ممکن است نوزاد با غلظتی کوچک درگیر تاریکی مطلق شود. 
 
وی گفت: لازم است زمانی که نوزادان نارس در بخش مراقبت‌های ویژه قرار دارند، مقدار اکسیژن محفظه‌های نگهداری آن درصد خاصی داشته باشد و این نوزادان تحت معاینه چشم پزشکی قرار بگیرند.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :