موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی ارتباطات

a/64657 :کد

0

یک نامه، چند روزه به خارج کشور می‌رسد؟

  یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۳:۲۲
تعداد بازدید : ۲۳۲   
 تحلیل ایران -یک نامه، چند روزه به خارج کشور می‌رسد؟

برای ارسال یک نامه به کشورهای مختلف دنیا براساس کشور مقصد و شیوه پستی انتخاب شده ممکن است مدت زمانی بین سه تا ۱۷ روز زمان صرف شود.برای ارسال یک نامه به کشورهای مختلف دنیا براساس کشور مقصد و شیوه پستی انتخاب شده ممکن است مدت زمانی بین سه تا ۱۷ روز زمان صرف شود.


به گزارش تحلیل ایران، برای ارسال یک نامه یا یک مرسوله به کشورهای مختلف دنیا شیوه‌های متعددی مانند پست پیشتاز، امانت هوایی، پست‌نامه هوایی، امانت‌نامه زمینی و پست‌نامه زمینی وجود دارد.


به این ترتیب مدت زمان سیر یک مرسوله از مرحله‌ قبول تا توزیع براساس نوع سرویس، نحوه ارسال و محل دریافت آن تعیین می‌شود.


براساس اطلاعات اعلام شده از سوی شرکت پست اگرچه برای برخی کشورها مانند آمریکا، کانادا، بوتان، کامبوج، لائو، میانمار، نپال، تیمورشرقی و ویتنام امکان ارسال مرسوله از طریق پست پیشتاز وجود ندارد اما در برخی دیگر از کشورها با بهره‌گیری از این شیوه می‌توان سه روزه مرسوله خود را به پایتخت کشور مدنظر ارسال کرد.


البته اطلاعات شرکت پست تنها مربوط به 18 کشور می‌شود و در این کشورها کمترین مدت زمان سیر مرسوله مربوط به شیوه پست پیشتاز است و پس از آن شیوه‌های دیگری مانند امانت هوایی و پست‌نامه هوایی ممکن است در برخی کشورها برای مدت زمانی معادل چهار تا 10 روز نیز عمل کند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

                               

نامه     ارسال     پایتخت     زمان        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :