موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/64753 :کد

0

فرانسوی‌ها با ریاست جمهوری مجدد اولاند مخالفند

  یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۵ — ۲۰:۴۴
تعداد بازدید : ۱۵۷   
 تحلیل ایران -فرانسوی‌ها با ریاست جمهوری مجدد اولاند مخالفند

بر اساس نتایج یک نظرسنجی حدود ۸۰ درصد مردم فرانسه تمایل ندارند «فرانسوا اولاند» در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۷ نامزد شود.

 

 
بر اساس نتایج یک نظرسنجی حدود ۸۰ درصد مردم فرانسه تمایل ندارند «فرانسوا اولاند» در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۷ نامزد شود.

 

 

به گزارش تحلیل ایران، نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد که حدود 80 درصد مردم فرانسه دوست ندارند فرانسوا اولاند در انتخابات ریاست جمهوری سال 2017 نامزد شود.

 

از وقتی که جمهوری پنجم فرانسه آغاز شده است یعنی از سال 1985 تاکنون همه روسای جمهوری این کشور برای بار دوم خود را نامزد انتخابات ریاست جمهوری کرده اند.

 

جمهوری پنجم فرانسه، شکل کنونی دولت و نظام حکومتی فرانسه است که روند آن از 1985 آغاز شده است. جمهوری پنجم توسط شارل دوگل با کنار گذاشتن نظام پارلمانی ناکارآمد جمهوری چهارم ، بنیان نهاده شد و ‏ نوعی نظام ریاستی زاده شد که در آن رئیس جمهور دیگر مقامی تشریفاتی نیست و به همراه نخست‌وزیر هر دو هدایت کشور کشور را برعهده دارند.

 

در حالی که شورای ملی حزب سوسیالیست اصل برگزاری انتخابات درون حزبی را برای تعیین نامزد این حزب در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده تایید کرده است، نتایج نظرسنجی که یوفوپ برای روزنامه ژورنال دو دیمانش انجام داده است نشان می دهد 80 درصد مردم فرانسه مایل نیستند که فرانسوا اولاند یکبار دیگر برای سمت ریاست جمهوری نامزد شد.

 

به طور جزیی تر53 درصد طرفداران حزب سوسیالیست، 91 درصد طرفداران حزب جمهوریخواهان و همچنین 89 درصد طرفداران راستگرایان افراطی مایل نیستند اولاند در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده برای یک دوره دیگر ریاست جمهوری نامزد شود.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :