موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/6476 :کد

0

هموند مدعی شد:منفور ماندن دولت ایران درصورت حمایت از تروریسم

  چهارشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۴ — ۱۶:۲۳
تعداد بازدید : ۲۲۹   
 تحلیل ایران -هموند مدعی شد:منفور ماندن دولت ایران درصورت حمایت از تروریسم

وزیر خارجه انگلیس در ادعایی بی اساس گفت در صورتی که ایران به حمایت از تروریسم ادامه دهد، کشوری منفور باقی خواهد ماند.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری "د.پ.آ" آلمان، وزیر خارجه انگلیس در مصاحبه با روزنامه "الشرق الاوسط" چاپ لندن مدعی شد این کشور با تروریسمی که ایران از آن حمایت می کند مماشات نخواهد کرد.
 
وی درگفتگویی که در شماره امروز روزنامه الشرق الاوسط منتشر شد، مدعی شد: ایران کشوری است که باید به صورت طبیعی دارای نفوذ باشد؛ اما در صورتی که تلاش کند از این نفوذ برای حمایت از تروریسم استفاده کند، دولتی منفور باقی خواهد ماند.
 
هموند همچنین تصریح کرد: پس از امضای توافق هسته ای و با وجود پایبندی ایران به تعهدات خود، جامعه جهانی می تواند با این کشور درباره مسائل دیگر، از جمله دخالت در امور کشورهای دیگر خلیج ( فارس) گفتگو کند.
 
وی در ادامه ادعاهای خود افزود: ما در کنار شرکای خلیجی خود در مقابله با دخالت ایران در امور داخلی این کشورها و حمایت از تمامیت ارضی کشورهای خلیج (فارس) خواهیم ایستاد.
وی همچنین در ادامه ادعاهای خود ابراز امیدواری کرد ایران از سیاست دخالت در امور منطقه  و حمایت از گروه های تروریستی دست بردارد. وی تصریح کرد این مسأله ممکن است یا اتفاق نیافتد و یا دهه ها به طول بیانجامد.
 
وی درباره بحران سوریه نیز با تأکید بر نقش غیرقابل انکار ایران و روسیه گفت: نقش ایران در حمایت از نظام بشار اسد تاریخی بوده و به طبع ما نظام اسد را محکوم کرده و معتقدیم برای پیشرفت در مسأله سوریه، نیازمند انتقال سیاسی سریع در این کشور هستیم.
                               

وزیر خارجه انگلیس     ایران                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :