موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی فضای مجازی

a/64798 :کد

0

یک نامه، چند روزه به خارج کشور می‌رسد؟

  دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۱:۲۴
تعداد بازدید : ۱۶۷   
 تحلیل ایران -یک نامه، چند روزه به خارج کشور می‌رسد؟

برای ارسال یک نامه به کشورهای مختلف دنیا بر اساس کشور مقصد و شیوه پستی انتخاب شده ممکن است مدت زمانی بین سه تا ۱۷ روز زمان صرف شود.

برای ارسال یک نامه به کشورهای مختلف دنیا بر اساس کشور مقصد و شیوه پستی انتخاب شده ممکن است مدت زمانی بین سه تا 17 روز زمان صرف شود.

 
 به گزارش تحلیل ایران  به نقل از میزان ،برای ارسال یک نامه یا یک مرسوله به کشورهای مختلف دنیا شیوه‌های متعددی مانند پست پیشتاز، امانت هوایی، پست‌نامه هوایی، امانت‌نامه زمینی و پست‌نامه زمینی وجود دارد.


به این ترتیب مدت زمان سیر یک مرسوله از مرحله‌ قبول تا توزیع بر اساس نوع سرویس، نحوه ارسال و محل دریافت آن تعیین می‌شود.

بر اساس اطلاعات اعلام شده از سوی شرکت پست، اگر چه برای برخی کشورها مانند آمریکا، کانادا، بوتان، کامبوج، لائو، میانمار، نپال، تیمورشرقی و ویتنام امکان ارسال مرسوله از طریق پست پیشتاز وجود ندارد اما در برخی دیگر از کشورها با بهره‌گیری از این شیوه می‌توان سه روزه مرسوله خود را به پایتخت کشور مدنظر ارسال کرد.

البته اطلاعات شرکت پست تنها مربوط به 18 کشور می‌شود و در این کشورها کمترین مدت زمان سیر مرسوله مربوط به شیوه پست پیشتاز است و پس از آن شیوه‌های دیگری مانند امانت هوایی و پست‌نامه هوایی ممکن است در برخی کشورها برای مدت زمانی معادل چهار تا 10 روز نیز عمل کند.

جدول زیر نشانگر مدت زمانی است که برای ارسال مرسوله‌ به شیوه‌های مختلف صرف می‌شود:

 

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :