موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/6481 :کد

0

شمخانی : تروریسم از قرارگاه مشترک هدایت و پشتیبانی می شود

  چهارشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۴ — ۱۷:۰۰
تعداد بازدید : ۳۱۳   
 تحلیل ایران -شمخانی : تروریسم از قرارگاه مشترک هدایت و پشتیبانی می شود

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: تروریسم از قرارگاه مشترک هدایت و پشتیبانی می شود و از این رو مقابله با آن نیز باید مبتنی بر راهکارهای مشترک منطقه ای باشد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: تروریسم از قرارگاه مشترک هدایت و پشتیبانی می شود و از این رو مقابله با آن نیز باید مبتنی بر راهکارهای مشترک منطقه ای باشد.

 

به گزارش تحلیل ایران از دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی ، در ملاقات مشترک معاونین شورای عالی امنیت ملی روسیه و افغانستان با علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی، گزارشی از آخرین تحولات سیاسی و امنیتی در منطقه و برنامه های مشترک برای مبارزه با تروریسم ارایه شد.
علی شمخانی در این دیدار با اشاره به تجربه تلخ حضور نیروهای بیگانه در افغانستان به بهانه مبارزه با تروریسم و توسعه موج خشونت و ترور در این کشور اظهار داشت: همکاری های منطقه ای واتخاذ ابتکارات مشترک میان کشورهای ذی نفع تنها مسیر مقابله موثر با تروریسم و استقرار امنیت وثبات در منطقه است.
وی افزود: تروریسم از قرارگاه مشترک هدایت و پشتیبانی می شود و از این رو مقابله با آن نیز باید مبتنی بر راهکارهای مشترک منطقه ای باشد.
شمخانی با تاکید بر ضرورت خشکاندن ریشه های فکری و اعتقادی تروریسم که اصلی ترین عامل سربازگیری از میان جوانان سرخورده در کشورهای دیکتاتوری است، اظهار داشت: جریان های تروریستی آفتی غیربومی و تزریق شده به منطقه هستند و اولویت آنان درگیر نمودن ظرفیت های اقتصادی و منابع انسانی کشورهای منطقه است.
نماینده مقام معظم رهبری خاطر نشان ساخت: رهبران منطقه ای برای مقابله با تروریسم تصمیم های مناسبی را اتخاذ کرده اند که باید با تلاش نهادهای مسئول به سرعت مورد اجرا گذارده شود.
دریابان شمخانی ایران مستقل، روسیه مقتدر و افغانستان باثبات و امن را مبنای شکل گیری همکاری سه جانبه دانست واظهار امیدواری کرد: این نشست به عنوان اولین گام در اجرایی کردن همکاری های جدید منطقه ای زمینه لازم را برای جلب همراهی سایر کشورها برای دستیابی به نتایج ملموس فراهم کند.
یوگنی لوکیانوف معاون دبیر شورای امنیت روسیه و محمد ابراهیم قاسمی معاون مشاور امنیت ملی افغانستان نیز در این دیدار از ابتکار تهران برای تشکیل نشست سه جانبه که اثرات خوبی بر گسترش همکاری ها به منظور انجام اقدامات عملی برای مبارزه منطقه ای با تروریسم داشت تقدیر کردند.
به گزارش تحلیل ایران ظهر امروز نشست سه جانبه میان یوگنی لوکیانوف معاون دبیر شورای امنیت روسیه و محمد ابراهیم قاسمی معاون مشاور امنیت ملی افغانستان با سعید ایروانی معاون سیاست خارجی و امنیت بین الملل دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران با هدف ارزیابی از وضعیت امنیت منطقه، تحکیم همکاری های مشترک دو جانبه و طراحی نقشه راه همکاری های سه جانبه در مقابله با تروریسم برگزار شد.

                               

دبیر     شورای امنیت     علي شمخاني            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :