موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/64812 :کد

0

انفجار ۲ بمب در بغداد/ هلاکت ۳ تروریست انتحاری در هیت

  دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۳:۴۴
تعداد بازدید : ۱۷۶   
 تحلیل ایران -انفجار ۲ بمب در بغداد/ هلاکت ۳ تروریست انتحاری در هیت

منابع امنیتی عراق از به جا ماندن ۳ کشته و ۱۲ زخمی در پی انفجار دو بمب در شهر بغداد خبر دادند.

منابع امنیتی عراق از به جا ماندن ۳ کشته و ۱۲ زخمی در پی انفجار دو بمب در شهر بغداد خبر دادند.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه العهد، در پی انفجار دو بمب در منطقه «الشعله» و «المشتل» بغداد طی شامگاه یکشنبه ۳ نفر کشته و ۱۲ نفر دیگر زخمی شدند.


در همین حال «اسماعیل المحلاوی» فرمانده عملیات الانبار از پاکسازی بیشتر مناطق الرمادی از بمب ها و بسته های انفجاری خبر داد. «رشید فلیح» فرمانده نیروهای مردمی در الانبار نیز اعلام کرد که بیش از ۱۰ هزار خانواده به مناطق محل سکونت خود در الرمادی بازگشته اند.


از سوی دیگر «محمد المحمدی» رئیس شورای منطقه هیت از اقدام نیروهای مبارزه با تروریسم مبنی بر ناکام گذاشتن حمله گروه داعش با استفاده از سه عامل انتحاری که قصد داشتند آوارگان در مرکز هیت را هدف قرار دهند خبر داد.


المحمدی گفت: نیروهای مبارزه با تروریسم سه تروریست انتحاری که کمربندهای انفجاری برتن داشته و قصد داشتند خودشان را در جمع خانواده های آواره در شهر هیت (واقع در ۷۰ کیلومتری غرب الرمادی) منفجر نمایند به هلاکت رساندند. این خانواده ها به نیروهای مبارزه با تروریسم در مرکز شهر هیت پناه آورده بودند.


وی افزود: نیروهای مبارزه با تروریسم توانستند سه تروریست انتحاری را به هلاکت رسانده و کمربندهای انفجاری آنها را بدون وارد شدن هیچ گونه آسیب به غیرنظامیان آواره منفجر نمایند.


لازم به ذکر است که نیروهای مبارزه با تروریسم و امنیتی عراق با پشتیبانی مبارزان عشایر به عملیات نظامی برای آزادی شهر هیت از لوث گروه تروریستی داعش ادامه می دهند.

 / مهر

 


                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :