موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/64828 :کد

0

وقتی اوباما به اشتباهش اعتراف می کند

  دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۵:۲۲
تعداد بازدید : ۲۷۱   
 تحلیل ایران -وقتی اوباما به اشتباهش اعتراف می کند

رئیس جمهور آمریكا گفت كه بدترین اشتباه دوران زمامداری اش فقدان برنامه ریزی برای دوره پس از سرنگونی معمر قذافی در لیبی بود.

رئیس جمهور آمریكا گفت كه بدترین اشتباه دوران زمامداری اش فقدان برنامه ریزی برای دوره پس از سرنگونی معمر قذافی در لیبی بود.

به گزارش تحلیل ایران،  «باراک اوباما» در گفتگویی با شبكه خبری «فاكس نیوز» كه روز یكشنبه پخش شد درباره اینكه اشتباه بزرگ ریاست جمهوری او چه بود، گفت: برنامه ریزی نكردن برای روز پس از مداخله در لیبی كه این (مداخله) البته به گمان من كار درستی بود.

این اولین بار نیست كه اوباما در هفته های اخیر درباره لیبی و مداخله تحت رهبری ناتو در آن كشور سخن می گوید. اوباما ماه گذشته به خبرنگار نشریه «آتلانتیك» گفته بود كه پس از عملیات نظامی در لیبی، یك رشته از مسائل دیگر موجب انحراف توجه «دیوید كامرون» نخست وزیر انگلیس از این موضوع شد.اوباما هرچند كه از مداخله در لیبی دفاع می كند اما وضعیت فعلی این كشور را افتضاح می داند.یكی از سخنگویان شورای امنیت ملی آمریكا در بیانیه ای كه برای سی ان ان ارسال كرد، درصدد توضیح اظهارات اوباما و توضیح این مطلب بر آمد كه ائتلاف بین آمریكا و انگلیس همچنان قوی است.

باشگاه خبرنگاران نوشت: «ند پرایس» سخنگوی شورای امنیت ملی در این بیانیه گفت: كامرون نخست وزیر انگلیس از شریكان نزدیك رئیس جمهوری بوده و ما كمك های انگلیس در خصوص اهداف مشترك امنیت ملی و سیاست خارجی دو كشور كه بازتاب رابطه ضروری و ویژه ما است را ارج می نهیم.انگلیس تلاش خود در زمینه یك رشته از موضوعات از جمله فشار بر كشورهای عضو ناتو برای افزایش هزینه های دفاعی را تشدید كرده است.

اوباما پیش از این در ماه سپتامبر در سخنرانی خود در سازمان ملل نیز از مداخله در لیبی انتقاد كرده و گفته بود: ائتلاف ما می توانست و باید برای پر كردن خلاء به جا مانده در لیبی كار بیشتری انجام دهد.اوباما در گفتگوی روز یكشنبه همچینن گفت كه «نجات اقتصاد آمریكا از ركود شدید در پی بحران مالی سال 2008» بزرگترین دستاورد كاخ سفید در دوران او بود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :