موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/64926 :کد

0

کسب درآمد داعش از فروش اشیای عتیقه تدمر

  دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۱:۴۵
تعداد بازدید : ۲۲۸   
 تحلیل ایران -کسب درآمد داعش از فروش اشیای عتیقه تدمر

گروه تروریستی تکفیری داعش از محل فروش غیر قانونی اشیای عتیقه و قیمتی شهر تدمر سوریه بیش از ۲۰۰ میلیون دلار درآمد کسب کرده است.

 

 

 

گروه تروریستی تکفیری داعش از محل فروش غیر قانونی اشیای عتیقه و قیمتی شهر تدمر سوریه بیش از ۲۰۰ میلیون دلار درآمد کسب کرده است.

 
 
 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از فاکس نیوز، گروه تروریستی داعش نه تنها آثار باستانی و قدیمی شهر تدمر را تخریب کرده، بلکه بخش زیادی از اشیای قیمتی و عتیقه این شهر را به صورت غیر قانونی به فروش رسانده است.


بازرسان روسی اعلام کرده‌اند که تروریست‌های داعش بیش از 200 میلیون دلار از فروش آثار هنری و قیمتی تدمر درآمد کسب کرده‌اند.


27 مارس ارتش سوریه با حمایت نیروی هوایی روسیه موفق شد شهر تدمر را به‌طور کامل از دست داعش آزاد کند. این شهر مسیر مهمی برای دستیابی به شهر دمشق پایتخت سوریه است.


خبرگزاری تسنیم نوشت: ویتالی چورکین نماینده روسیه در سازمان ملل نیز اخیراً با ارسال نامه‌ای به شورای امنیت تاکید کرد: حدود 100 هزار هدف فرهنگی که از اهمیت جهانی برخوردار است، شامل 4500 محل باستانی  که 9 مورد آن در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است، هم اکنون تحت کنترل داعش در خاک سوریه و عراق قرار دارد.


وی در ادامه افزود: سود ناشی از فروش غیر قانونی اشیاء قدیمی و عتیقه توسط تروریست‌های داعش به بیش از 150 تا 200 میلیون دلار در سال می‌رسد.


چورکین در این نامه تاکید کرده است که بخش زیادی از آثار عتیقه و باارزش سوریه و عراق، از طریق خاک ترکیه قاچاق می‌شود. روسیه بارها دولت ترکیه را به حمایت از داعش و دست داشتن در قاچاق نفت این گروه تروریستی متهم کرده است.


ترکیه هنوز به اتهامات جدید مطرح شده از سوی روسیه پاسخی نداده است. سرنگونی یک فروند جنگنده روسی در ماه نوامبر در مرز سوریه توسط جنگنده‌های ترکیه، موجب تنش در روابط دو کشور شده است.


چورکین تصریح کرد: جواهرات، سکه‌ها و سایر اقلام غارت شده، در شهرهای ازمیر، مرسین و آنتالیای ترکیه به فروش می‌رسد. این اشیاء باارزش سپس توسط مجموعه داران از کشورهای مختلف؛ بیشتر از طریق حراج‌های اینترنتی خریداری می‌شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :