موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی دفاع مقدس

a/6495 :کد

0

بازدید زایران ۳۷ کشور جهان از مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس

  چهارشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۴ — ۱۸:۴۴
تعداد بازدید : ۳۴۳   
 تحلیل ایران -بازدید زایران ۳۷ کشور جهان از مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس

مسوول سازمان اردویی راهیان نور و گردشگری بسیج کشور گفت: زایران ۳۷ کشور در سال گذشته از مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس بازدید کردند.

مسوول سازمان اردویی راهیان نور و گردشگری بسیج کشور گفت: زایران 37 کشور در سال گذشته از مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس بازدید کردند.

 

به گزارش تحلیل ایران سردار یعقوب سلیمانی روز چهارشنبه در بوشهر افزود: زایران یاد شده بیشتر از کشورهای اروپایی و آسیایی بودند.
وی ادامه داد: بخشی از زایران خارجی که در قالب کاروان راهیان نور از مناطق عملیاتی بازدید کردند سازماندهی شده و برخی نیز به شکل غیر سازماندهی شده حضور پیدا کردند.
سلیمانی بیان کرد: در سال گذشته برای نخستین بار از کشور عراق یک کاروان دانشجویی از مناطق عملیاتی کشور بازدید کرد.
وی اضافه کرد: بطور میانگین سال گذشته قریب به 11 میلیون و 200 هزار نفر اردو در عرصه های مختلف اردویی داشتیم که از این تعداد پنج هزار نفر اردوهای راهیان نور بودند.
مسوول سازمان اردویی راهیان نور و گردشگری بسیج گفت: امسال نیز از اول اردیبهشت ماه همزمان با سالروز عملیات شهدای 'بازی دراز' کرمانشاه راهیان نور غرب، شمال غرب و جنوب آغاز شده که بخشی از آن در دریا بوده است.
وی اظهار کرد: این اعزام ها بعد از ماه رمضان سیر صعودی داشته که در تلاشیم با برنامه ریزی این سیر تداوم داشته باشد.
سلیمانی در ادامه یادآور شد: سومین دوره راهیان نور دانش آموزی کشور مهرماه امسال از شهرستان دشتی استان بوشهر زادگاه شهید نبرد مستقیم با آمریکا (شهید نادر مهدوی) و همچنین شهید شاخص کشور در سال 94 آغاز خواهد شد.
وی افزود: اردوهای راهیان نور دانش آموزی کشور در دو سال گذشته به ترتیب از استان های همدان و تهران آغاز شد.
سلیمانی در ارتباط با برنامه آینده سازمان اردویی راهیان نور و گردشگری بسیج نیز گفت: برنامه ریزی برای اعزام اساتید حوزه علمیه، دانشجویان و دانش آموزان برای حضور در اردوهای راهیان نور آغاز شده است.
وی بیان کرد: تعدادی از دانش آموزان کشور نیز در طول تعطیلات تابستانی خود از مناطق عملیات غرب و شمال غرب بازدید خواهند کرد.

                               

دفاع مقدس     راهیان نور     دیدار            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :