موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی مواد مخدر

a/64970 :کد

0

مرحله جدید طرح جمع‌آوری معتادان شهر تهران

  دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۶:۰۲
تعداد بازدید : ۶۱۵   
 تحلیل ایران -مرحله جدید طرح جمع‌آوری معتادان شهر تهران

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان تهران گفت: مرحله جدید طرح جمع‌آوری معتادان متجاهر شهر تهران در سال ۹۵ با انتقال معتادانی که دوره سم‌زدایی و درمان خود را به پایان رساندند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان تهران گفت: مرحله جدید طرح جمع‌آوری معتادان متجاهر شهر تهران در سال ۹۵ با انتقال معتادانی که دوره سم‌زدایی و درمان خود را در مراکز و کمپ‌های سم‌زدایی به پایان رسانده‌اند به مراکز بهاران شهرداری آغاز می‌شود.

 
 
 
 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه‌اطلاع رسانی استانداری تهران، محمد رضا آذرنیا در مورد آخرین وضعیت رسیدگی به آسیب‌های اجتماعی استان تهران اظهار داشت: نشست قرارگاه هماهنگی آسیب‌های اجتماعی تهران با حضور استاندار تهران، رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره)، رئیس سازمان بهزیستی، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری، رئیس پلیس پایتخت و سایر مسئولان استانی مرتبط برگزار شد؛ مرحله جدید طرح جمع آوری معتادان متجاهر شهر تهران در سال 95 با انتقال معتادانی که دوره سم‌زدایی و درمانی خود را در مراکز و کمپ‌های سم‌زدایی به پایان رسانده‌اند به مراکز بهاران شهرداری آغاز می‌شود.


وی با اشاره به تعهد شهرداری تهران به  ایجاد 44 مرکز کارآفرینی و توانمندسازی بهاران در 22 منطقه پایتخت تصریح کرد:‌ قرار بود معتادان متجاهر پس از سم‌زدایی و طی مراحل درمان در این مراکز اسکان یابند و زیر پوشش قرار گیرند که شهرداری تنها 13 مرکز را به بهره برداری رسانده است. شهرداری پایتخت مکلف شده که هرچه زودتر نسبت به ایجاد مراکز بهاران اقدام کند.


خبرگزاری تسنیم نوشت: دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان تهران تصریح کرد: قرار بود مرحله سم‌زدایی معتادان متجاهر جمع آوری و طی یک ماه انجام شود تا این افراد به مراکز بهاران منتقل شوند که تاکنون از حدود پنج هزار و 270 مددجوی ساکن در کمپ‌ها تنها 630 نفر به 13 مرکز آماده شده بهاران منتقل شده‌اند.


آذرنیا افزود:‌ مدت زمان نگهداری معتادان متجاهر در حال سم‌زدایی در کمپ‌ها از یک ماه به حدود چهار ماه رسیده است و با موافقت دادستانی، عده‌ای از معتادان سم‌زدایی شده به خانواده‌های خود تحویل داده شدند.


وی با اشاره به حضور پرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) در نشست قرارگاه هماهنگی آسیب‌های اجتماعی تهران گفت: این کمیته تعهد کرد که خانواده معتادان متجاهر جمع‌آوری شده در این طرح را که نان‌آور دیگری ندارند، زیر پوشش خود قرار دهد. رئیس سازمان بهزیستی نیز قول داد که مراکز اقامتی ماده 15 خود را همچنان به‌منظور درمان معتادان متجاهر جمع آوری شده در این طرح اختصاص دهد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :