موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/64979 :کد

0

اخذ دیرکرد بانک‌ها مستوجب عذاب الهی است

  دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۶:۵۹
تعداد بازدید : ۴۹۹   
 تحلیل ایران -اخذ دیرکرد بانک‌ها مستوجب عذاب الهی است

یکی از مراجع تقلید گفت: دریافت دیرکرد از سوی بانک‌ها و موسسات اعتباری جایز نیست و این مسئله به منزله دام پیش روی بانک‌ها قرار دارد.

 

 

 

یکی از مراجع تقلید گفت: دریافت دیرکرد از سوی بانک‌ها و موسسات اعتباری جایز نیست و این مسئله به منزله دام پیش روی بانک‌ها قرار دارد.

 

 

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله سید محمد علی علوی گرگانی ظهر امروز در دیدار مدیر عامل و مدیران مؤسسه مالی اعتباری کوثر با اشاره به آیه‌ای از قرآن اظهار کرد: خداوند در قرآن می‌فرماید کسانی که ایمان بیاورند و عمل شایسته‌ای انجام دهند به صورت قطعی راه سعادت را پیش می‌گیرند و این وعده از سوی خداوند محقق خواهد شد.


وی با بیان اینکه همواره باید به دو بال پرواز برای صعود به قله‌های رحمت الهی مجهز باشیم، تصریح کرد:‌ ایمان و عمل صالح دو بال پرواز است که انسان را از ضلالت و تاریکی نجات می‌دهد و به راه راست هدایت می‌کند.


این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه موسسات اعتباری به ویژه موسسه اعتباری کوثر در راه خدمت رسانی به خلق خدا گام بر می‌دارد، عنوان کرد: جای خرسندی و خوشبختی است که این موسسات اعتباری گرفتار دام دیرکرد وام نشده‌اند و راه شرعی را در پرداخت قرض‌الحسنه به مردم پیش گرفته‌اند.


آیت‌الله علوی گرگانی ادامه داد: دیرکرد تسهیلات دام خطرناکی است که پیش روی موسسات اعتباری و بانکها قرار دارد که امیدواریم هیچ یک از بانک‌ها و موسسات اعتباری گرفتار دیرکرد وام نشوند و در راه  خدمت ثابت قدم باشد.


وی اضافه کرد: اگر موسسات اعتباری و بانک‌ها بتوانند از دام‌های دیرکرد که بر سر راهشان پهن شده است سربلند بیایند نه تنها از تاریکی و ظلمت نجات پیدا می‌کنند بلکه به نور و روشنایی نیز دست می‌یابند.


این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه خداوند کسانی را که به مخلوقاتش خدمت می‌کنند دوست دارد، گفت:  موسسات اعتباری مانند کوثر نیز مصداق همین مسئله هستند و امیدواریم خداوند لطف خود را از آنها دریغ نکند.


آیت‌الله علوی گرگانی با تاکید براینکه دریافت دیرکرد از سوی بانک‌ها جایز نیست، عنوان کرد: دریافت دیرکرد از سوی بانک‌ها خسارتی واقعی است که به انسان وارد می‌شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :