موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/65014 :کد

0

پیوستن دیگر کشورها به معاهده منع آزمایش هسته ای

  دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۵ — ۲۳:۰۰
تعداد بازدید : ۱۵۶   
 تحلیل ایران -پیوستن دیگر کشورها به معاهده منع آزمایش هسته ای

رئیس جمهوری روسیه از رهبران آن دسته از کشورهایی که تا کنون نسبت به امضای معاهده جامع منع آزمایش هسته ای نپیوسته اند خواست تا وقت را تلف نکرده و سریعتر به آن بپیوندند.

 

رئیس جمهوری روسیه از رهبران آن دسته از کشورهایی که تا کنون نسبت به امضای معاهده جامع منع آزمایش هسته ای نپیوسته اند خواست تا وقت را تلف نکرده و سریعتر به آن بپیوندند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از ایتارتاس، رئیس جمهوری روسیه از آن دسته کشورهایی که تا کنون به معاهده منع آزمایش هسته ای نپیوسته اند خواسته تا بدون اتلاف وقت عضو این معاهده شده و آن را امضا کنند.

 

«ولادیمیر پوتین» روز دوشنبه با انتشار بیانیه ای که به مناسبت بیستمین سالگرد تشکیل معاهده منع آزمایش هسته ای منتشر شده گفت: بی میلی این کشورها به امضا نکردن کامل این معاهده و (در این میان) بیشتر برای آن دسته که ادعای رهبری و شایستگی ویژه در برخورد با مسائل مربوط به امنیت بین الملل دارند جای تاسف دارد.

 

وی افزود: بار دیگر، رهبران آنها را فرا می خوانیم تا عزم واقعی سیاسی خود را نشان دهند و به معاهده جامع منع آزمایش هسته ای بپیوندند.

 

رئیس جمهور روسیه همچنین در دفاع از کشورش در امضای این قرارداد گفت: روسیه در سال ۲۰۰۰ این قرارداد را امضا کرد و از آن به بعد هم سفت و محکم پای حمایت از آن و فعالیت های کمیته پشتیبانی پیمان جامع منع آزمایش تسلیحات هسته ای ایستاده است.

 

وی در بخش دیگری از بیانیه خود با اشاره به اهمیت این پیمان می گوید: اهمیت این پیمان به عنوان یک مکانیسم در محدود کردن نیروهای نظامی و منع گسترش تسلیحات هسته ای و تقویت ثبات بین المللی بسیار ضروری است.

 

منبع:مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :