موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/65069 :کد

0

ضرورت تصویب قوانین جدید در مجلس برای حمایت از حقوق بانوان

  ﺳﻪشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۶:۲۳
تعداد بازدید : ۱۷۵   
 تحلیل ایران -ضرورت تصویب قوانین جدید در مجلس برای حمایت از حقوق بانوان

سخنگوی فراکسیون زنان مجلس گفت: برای استیفای بهتر از حقوق بانوان تصویب قوانین جدید در مجلس دهم ضرورت دارد.

سخنگوی فراکسیون زنان مجلس گفت: برای استیفای بهتر از حقوق بانوان تصویب قوانین جدید در مجلس دهم ضرورت دارد.


به گزارش تحلیل ایران، لاله افتخاری سخنگوی فراکسیون زنان مجلس در گفت‌گو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به حضور زنان در زمینه‌های مختلف اظهار داشت: قوانین کشور ما برای احقاق حقوق اکثر بانوان کافی است.

سخنگوی فراکسیون زنان مجلس در ادامه با اشاره به اینکه در برخی از موارد مانند بیمه سلامت برای بانوان نیاز به قانون‌گذاری وجود دارد، افزود: از این رو دولت باید در قالب لایحه این قوانین را به مجلس شورای اسلامی ارائه دهد چرا که  مجلس به تنهایی نمی‌تواند در این مسئله ورود پیدا کند. ما برای اینکه بتوانیم حقوق بانوان کشور را بهتر استیفا کنیم نیاز به تصویب قوانین جدید داریم.

وی در مورد مشارکت بانوان در جامعه گفت: برای اینکه بانوان بتوانند در جامعه حضور داشته باشند نیاز به تصویب قانون نیست؛ شاید آن معافیت‌هایی که به زنان در این زمینه واگذار شده، موثر بوده اما در این مورد قوانینی به تصویب رسیده که نکته حائز اهمیت اجرای این قوانین است.افتخاری در بخش پایانی سخنانش اظهار داشت: ما با حضور بانوان در جامعه مشکلی نداریم اما موافق این مسئله هم نیستیم که بانوان به هر قیمتی در جامعه حضور داشته باشند. ما باید از بانوان متخصص و متعهد که حضور فعال و تاثیرگذار در جامعه را دارند، استفاده کنیم که مورد تایید همه است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :