موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بیمه

a/65081 :کد

0

پولی شدن بیمه سلامت تکذیب شد

  ﺳﻪشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۷:۱۶
تعداد بازدید : ۲۳۶   
 تحلیل ایران -پولی شدن بیمه سلامت تکذیب شد

در پی انتشار خبری مبنی بر پولی شدن بیمه سلامت، مدیر عامل این سازمان این خبر را تکذیب کرد.

 

 

 

در پی انتشار خبری مبنی بر پولی شدن بیمه سلامت، مدیر عامل این سازمان این خبر را تکذیب کرد.
به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان ، محمد جواد کبیر مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران درخصوص پولی شدن خدمات بیمه سلامت ضمن تکذیب این خبر گفت:طی سال 93 و 94، حدود 11 میلیون از مردم کشور که فاقد هرگونه پوشش بیمه ای بودند را تحت عنوان بیمه همگانی بیمه قرار دادیم.
 
وی افزود: از این جمعیت حدود 86درصد جمعیت حاشیه شهر، حدود  75 درصد خانواده هایی که در ماه کمتر از یک میلیون تومان درآمد دارند و همچنین 7/91 درصد افرادی بودند که کمتر از یک میلیون تومان در ماه درآمد دارند.
 
کبیر تصریح کرد: گزارش های میدانی نشان می دهد که هدفگذاری بیمه سلامت براساس مصوبه دولت، هدفگذاری بسیار مطلوب و قابل دفاعی است که بتواند با حفاظت مالی حمایت لازم را از گرو های آسیب پذیر داشته باشد اما بر اساس قانون در برنامه پنجم توسعه ما نیاز داریم، حتما این افراد را از مسیر ارجاع بپذیریم کما اینکه این را در دفترچه ها درج کرده ایم که دارندگان این دفترچه صرفا باید از مسیر ارجاع خدمت دریافت کنند و این امر مستلزم هماهنگی و بسترسازی در وزارت بهداشت است .
 
وی با اشاره به اینکه تاکید رییس جمهور بر این است که حتما این پوشش بیمه ای برای کسانی باشد که عمدتا جزو گروه های آسیب پذیر هستند، افزود:  ما در مورد اینکه بخواهیم از بیمه شده هزینه ای بعنوان حق بیمه دریافت کنیم، هنوز ساز وکاری را مشخص نکرده ایم.
 
وی با بیان این مطلب گفت:ما به تنهایی نمیتوانیم در این مورد تصمیمی بگیریم و نیازمند تصویب هیات دولت هستیم اما تا بدین لحظه هیچگونه مصوبه ای مبنی بر پولی شدن بیمه سلامت در دست نیست و خدمات این سازمان همانند گذشته ارائه میشود.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :