موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی مواد مخدر

a/65128 :کد

0

ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، قرارگاه فرماندهی مبارزه است

  ﺳﻪشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۹:۵۴
تعداد بازدید : ۲۳۱   
 تحلیل ایران -ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، قرارگاه فرماندهی مبارزه است

رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در جمع مدیران این ستاد گفت: ستاد باید قرارگاه فرماندهی عملیات مبارزه با قاچاق کالا باید با همان ویژگی قرارگاهی باشد.

 

 

 

رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در جمع مدیران این ستاد گفت: ستاد باید قرارگاه فرماندهی عملیات مبارزه با قاچاق کالا باید با همان ویژگی قرارگاهی باشد.
به گزارش تحلیل ایران ، حبیب الله حقیقی با اشاره به نامگذاری سال 95 به «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» افزود: رهبر معظم انقلاب در تبیین شعار امسال برای اقدام و عمل در چارچوب اقتصاد مقاومتی، با تأکید بر ضرورت مشخص شدن و ترسیم نقشه راه، پیشنهاد مبارزه جدی و واقعی با فساد، ویژه خواری و قاچاق را مطرح فرمودند که بر این اساس سال 95 وظیفه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز حساس‌تر و سنگین‌تر است.

وی با مثبت ارزیابی کردن عملکرد سال 94 ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: سال گذشته به نتایج خوبی رسیدیم بطوریکه قرائن و شواهد حکایت از توقف رشد قاچاق در برخی حوزه‌ها و کاهش قابل ملاحظه در برخی دیگر بخش‌ها دارد، باید این روند با قوت بیشتری ادامه پیدا کند.

خبرگزاری صداوسیما نوشت: رئیس ستاد، مبارزه با قاچاق را پیچیده و سخت، اما شدنی توصیف کرد و گفت: باید تمام دستگاه‌های عضو ستاد با حداکثر ظرفیت، پای کار باشند.

حقیقی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های جامع انجام شده برای مبارزه با قاچاق گفت: برنامه جامع به تنهایی نتیجه‌بخش نیست، هرگاه با عمل همراه شد می‌تواند مؤثر باشد و اقتصاد ملی از نتایج اجرای آن بهره‌مند شود.

وی افزود: ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی سخت است، چراکه هر دستگاهی یک نگاه بخشی و صنفی به مسائل اقتصادی دارد؛ اما باید از همه ظرفیت‌ها برای ایجاد هماهنگی در کنترل و کاهش قاچاق کالا استفاده کنیم و این کار قطعا شدنی است.

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به اهمیت اطلاع‌رسانی و انعکاس عملکرد ستاد برای اقناع افکار عمومی گفت: موضوع مبارزه با قاچاق کالا یک موضوع ملی است و نگاه سیاسی برخی رسانه‌ها منصفانه نیست.

وی در پایان با تأکید بر اینکه ستاد متولی همه مسائل اقتصادی کشور نیست گفت: نباید مسائل اختصاصی مرتبط با حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز را به مسائل کلان اقتصادی گره بزنیم به گونه‌ای که منجر به عقیم ماندن فرآیند کنترل و مقابله با قاچاق کالا و ارز بشود.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :