موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/6516 :کد

0

سفر معاون وزیر خارجه استرالیا به ایران

  چهارشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۴ — ۲۰:۵۹
تعداد بازدید : ۲۷۰   
 تحلیل ایران -سفر معاون وزیر خارجه استرالیا به ایران

ریک ولز معاون وزیر خارجه استرالیا ۱۴ و ۱۵ مرداد به کشورمان سفر و با مقامات وزارت امورخارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

ریک ولز معاون وزیر خارجه استرالیا 14 و 15 مرداد به کشورمان سفر و با مقامات وزارت امورخارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

به گزارش خبرگزاری ایسنا ولز در ملاقات با رحیم‌پور معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت خارجه علاقه‌مندی کشورش را برای توسعه همکاری‌های دوجانبه در بخش‌های سیاسی ، اقتصادی ، فرهنگی و .. ابراز کرد.

 

نگرانی از ادامه حضور داعش در عراق و سوریه و لزوم مقابله جدی با این این رویکرد از جمله اظهارات مقام استرالیایی در این دیدار بود.

 

مقام استرالیایی همچنین از نقش مثبت و تاثیر گذار جمهوری اسلامی ایران در زمینه همکار با دولت عراق در ارتباط با مقابله با تروریسم داعش تقدیر کرد و خواستار گسترش رایزنی‌های امنیتی میان دو کشور در ارتباط با تحولات منطقه ای بویژه مبارزه با تروریسم شد.

 

ریک ولز ضمن اشاره به نتایج سفر موفق خانم جملیا بی شاب وزیر خارجه استرالیا در سفر چندی قبل ایشان به تهران و تاثیر این سفر در نگرش مثبت نسبت به تحولات و شرایط سیاسی در ایران و وضعیت ثبات و امنیت ایران به عنوان یک کشور شاخص در منطقه خاورمیانه و خلیج فارس و تاثیرگذاری ایران در تحولات منطقه ، خواستار تداوم سفر مقامات عالیه دو کشور و تلاش در جهت بهبود هرچه بیشتر مناسبات دوجانبه گردید.

 

معاون وزیر خارجه استرالیا همچنین دعوت از ظریف وزیر امورخارجه کشورمان برای انجام دیدار رسمی از کانبرا را از سوی همتای استرالیایی‌اش تجدید کرد.

 

دیدار با حسین امیر عبداللهیان معاون عربی آفریقای وزیر امورخارجه از دیگر برنامه های این مقام استرالیایی بود.

 

در این دیدار که عصر چهارشنبه برگزار شد، مسایل و موضوعات منطقه‌ای از جمله اوضاع عراق و سوریه مورد مشورت و تبادل نظر قرار گرفت.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :