موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/65220 :کد

0

انتقاد کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل از مصر

  ﺳﻪشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۶:۴۱
تعداد بازدید : ۱۶۷   
 تحلیل ایران -انتقاد کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل از مصر

سه تن از کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل نسبت به ادامه سرکوب مدافعان حقوق بشر و سازمان‌های مدنی در مصر هشدار دادند.

سه تن از کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل نسبت به ادامه سرکوب مدافعان حقوق بشر و سازمان‌های مدنی در مصر هشدار دادند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه خبری سازمان ملل، کارشناسان سازمان ملل در امور مدافعان حقوق بشر، آزادی بیان و آزادی اجتماعات و انجمن‌ها روز دوشنبه اعلام کردند که بسیاری از سازمان‌های مردم نهاد (NGO) تعطیل و مدافعان حقوق بشر مورد بازجویی ماموران امنیتی واقع و سفر آنها ممنوع شده و نیز به تلافی فعالیت‌های مشروع و صلح آمیز حقوق بشری آنها، دارایی‌های‌شان مسدود شده است.

 

این کارشناسان گفتند: مصر در ایجاد محیطی امن و مناسب برای انجمن‌های مدنی در این کشور ناکام بوده است. دولت مصر باید فورا به تمام اشکال شکنجه و آزاد خاتمه دهد و اقدامات موثری را برای حمایت از انجمن‌های مدنی اتخاذ کند.

 

این کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل بار دیگر درخواست خود را از مقامات مصری برای اصلاح بدون درنگ قانون مربوط به سازمان های مردم نهاد (NGO) که با وجود انتقادات گسترده هنوز پابرجاست، مطرح کردند.

 

آنها ابراز داشتند: اقدام اخیر در بستن مرکز توانبخشی قربانیان خشونت «ندیم» نشان می‌دهد که چگونه از قانون NGO مصر برای جلوگیری از انتشار گزارش های مسایل حقوق بشری مانند شکنجه استفاده می‌شود.

 

این کارشناسان مستقل ادامه دادند: به ما درباره‌ بازجویی از چندین مدافع حقوق بشر و خطراتی که آنها در مدت بازداشت یا روند قضایی با آن رو به رو هستند، هشدار داده شده است.

 

اعضای سازمان‌های حقوق بشری شامل مطالعات فمینیستی نذرا، موسسه مطالعات حقوق بشر قاهره و گروه متحد - وکلای قانونی و مشاوران حقوقی - هدف بازجویی قرار دارند. بسیاری از آنها تهدید شده‌اند که اگر همکاری نکنند دستگیر و مورد تعقیب قضایی قرار می‌گیرند.

 

دیگر فعالان نیز متهم به دریافت پول‌های خارجی برای مقاصد غیرقانونی و فعالیت‌های غیرمجاز شده‌اند.

 منبع:ایسنا
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :