موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست محیط زیست

a/65380 :کد

0

آبگیری بخش زیادی از تالاب هامون در اثر بارندگی و سیلاب اخیر

  چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۱:۲۶
تعداد بازدید : ۴۵۶   
 تحلیل ایران -آبگیری بخش زیادی از تالاب هامون در اثر بارندگی و سیلاب اخیر

بخش زیادی از تالاب هامون در اثر بارندگی و سیلاب اخیر در رودخانه سیستان آبگیری شده است و در صورت ادامه ورود آب می توان امیدوار بود قسمتهای بیشتری از تالاب آبگیری شود.

 

 

 

سیامک محمودی گفت: بخش زیادی از تالاب هامون در اثر بارندگی و سیلاب اخیر در رودخانه سیستان آبگیری شده است و در صورت ادامه ورود آب می توان امیدوار بود قسمتهای بیشتری از تالاب آبگیری شود.

 
 
 

به گزارش تحلیل ایران، مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: بخش زیادی از تالاب هامون در اثر بارندگی و سیلاب اخیر در رودخانه سیستان آبگیری شده است و در صورت ادامه ورود آب می توان امیدوار بود قسمتهای بیشتری از تالاب آبگیری شود.


سیامک محمودی افزود: اداره کل محیط زیست سیستان و بلوچستان با همکاری ستاد بحران استان و فرمانداری های حوزه سیستان با عملیات های اصلاحی اقدام به انتقال آب به مناطق حساس و با اهمیت بیشتر برای کنترل ریزگردها کرده است.


مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان ادامه داد: همچنین هامون صابوری در شمال تالابهای بین المللی هامون که از کانونهای عمده گرد و غبار است آبگیری شده است.


محمودی خاطرنشان کرد: اداره کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان با همکاری مرزبانی استان همچنین اقدام به بازگشایی نقاط حساس از نظر ورود آب در دایک مرزی کرده و در صورت ورود آب از هامون پوزک مانعی جهت ورود آب وجود ندارد.

منبع: خبرگزاری مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :