موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی جوان و خانواده

a/65389 :کد

0

بی ادبی کودک قابل اصلاح است

  چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۲:۲۷
تعداد بازدید : ۲۲۶   
 تحلیل ایران -بی ادبی کودک قابل اصلاح است

برخورد با بی ادبی کودک از جمله توهین و پرخاشگری او، یکی از مهمترین دغدغه‌های والدین است.برخورد با بی ادبی کودک از جمله توهین و پرخاشگری او، یکی از مهمترین دغدغه‌های والدین است.


به گزارش تحلیل ایران، ناهید ازغندی روانشناس کودک عنوان کرد: پرخاشگری کلامی کودک یکی از موارد رفتارهای نادرست بوده ولی نباید با چند بار تکرار این رفتار، برچسب بی ادبی بر کودک زده و معمولاً کودکانی که حد و مرز را در ارتباط با بزرگسالان رعایت نکرده، موجب رفتارهایی از جمله فحاشی، توهین، پرتاب اشیاء و حتی دست درازی آن‌ها بر والدین نیز خواهد شد. 
 
وی تصریح کرد: ساده انکاری والدین در رفتارهای ناشایست کودک با این فرض که بچه است و باید بچگی کند، اشتباه بوده و زمانی که رفتار اشتباهی را مرتکب شده، باید از دید اقتدار و قدرت با او برخورد شود. 
 
ازغندی گفت: هنگامی بروز این رفتارهای کودک والدین باید تنبیه را برای او در نظر گرفته و نباید از جمله‌هایی ماند با این کارت و من دیگه مادر یا پدرت نیستم، دوستت ندارم، بچه بدی هستی، مادر یا پدر فلان بچه هستم استفاده کرد، بلکه با منع کردن از علاقه‌مندی‌های او به کارهای مختلف، تنبیه را مورد وی اعمال ساخت.
 
این روانشناس در پایان تاکید کرد: هنگامی که کودک پرخاشگری کرد، سعی کنید نقش فردی عصبانی را بازی کرده و هرگز مانند خودش برخورد فیزیکی نداشته باشید زیرا موجب هم سن نشان دادن با کودک شده در نتیجه موضع رفتار والدین نسبت به فرزندشان از بالا نیست. 


منبع: باشگاه خبرنگاران

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :