موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی ایران

a/654 :کد

0

شهرداری سلماس، مجسمه فردوسی را از جا کند

  چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ — ۱۹:۱۸
تعداد بازدید : ۸۶۲   
 تحلیل ایران -شهرداری سلماس، مجسمه فردوسی را از جا کند

به نوشته سايت‌هاي محلي سلماس، میدان فردوسی سلماس در سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به میدان”انقلاب” تغییر نام یافت

همزمان با سالگرد انقلاب 1357، ماموران شهرداری سلماس در استان آذربایجان غربی با رای شورای شهر، مجسمه فردوسی را در یکی از میدانهای شهر با جرثقیل و ماشینهای سنگین از جا کندند تا به جایش مجسمه دیگری بگذارند.

به نوشته سايت‌هاي محلي سلماس، میدان فردوسی سلماس در سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به میدان”انقلاب” تغییر نام یافت و پس از تصویب تغییر نام میدان ” فردوسی” به ” انقلاب”، مجسمه فردوسی از میدانی که به نام شاعر بزرگ ايران نامگذاری گردیده بود خداحافظی کرد.
بنا به مصوبه شورای اسلامی شهر سلماس میدان فردوسی سلماس (شهربانی فلکه سی) در سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به میدان انقلاب تغییر نام یافت.
به نوشته اين سايت ها، شهرداری سلماس بلافاصله اقدام به خاکریزی و شروع عملیات بهسازی کرده است. شهرداری سلماس، تغییر نام این میدان به “انقلاب” را دلیل از جا كندن و انتقال مجسمه فردوسی اعلام کرده و در اطلاعیه‌ای از مسابقه برای آنچه “طراحی معماری و ساخت یادمان متناسب با نام میدان انقلاب”، عنوان شد، خبر داده است.

                               

شهرداری     سلماس     میدان            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :