موضوعات ‌مرتبط: فناوری علم و فناوری

a/65410 :کد

0

دستهای هوشمند به واقعیت نزدیک شدند

  چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۳:۵۲
تعداد بازدید : ۲۲۹   
 تحلیل ایران -دستهای هوشمند به واقعیت نزدیک شدند

در گامی رو به جلو برای واقعی کردن ایده تبدیل دستهای انسان به نمایشگر برای نسل آینده ساعت‌های هوشمند و سایر دستگاهها، محققان دانشگاه ساسکس با استفاده از امواج فراصوت ارسال شده از میان دست موفق به...

در گامی رو به جلو برای واقعی کردن ایده تبدیل دستهای انسان به نمایشگر برای نسل آینده ساعت‌های هوشمند و سایر دستگاهها، محققان دانشگاه ساسکس با استفاده از امواج فراصوت ارسال شده از میان دست موفق به ایجاد حس لامسه در کف دست شدند.

 

به گزارش تحلیل ایران، این تحقیق که بودجه آن توسط مرکز تحقیقات نوکیا و شورای تحقیقات اروپا تامین شده، نخستین بررسی برای شناسایی راهی است که کاربران بتوانند کار انجام شده در زمان تعامل با نمایشگرهای تابیده شده بر روی دستانشان را احساس کنند.

 

این نوآوری جدید موسوم به "SkinHaptics" به ارسال احساسات به کف دست از پشت آن پرداخته و این ناحیه را آماده کاربری برای استفاده به عنوان نمایشگر می‌کند.

 

این دستگاه از پردازش زمان- معکوس برای ارسال امواج فراصوت از میان دست استفاده می‌کند. تکنیک مذکور مانند امواج درون آب اما به شکل معکوس است؛ امواج در زمان سفر درون دست جمع‌تر شده و در یک نقطه خاص از دست پایان می‌یابند.

 

ابتکار دانشمندان با حوزه بسرعت در حال رشد فناوری لمسی مرتبط بود که علم اعمال حس و کنترل به رایانه‌ها و فناوری‌ها است.

 

این تحقیق در نشست IEEE Haptics Symposium 2016 ارائه شد.

 منبع:ایسنا
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :