موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی فضای مجازی

a/65431 :کد

0

خطر افشای اطلاعات با دانلود اپلیکیشن‌های موبایلی

  چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۵:۲۹
تعداد بازدید : ۱۷۹   
 تحلیل ایران -خطر افشای اطلاعات با دانلود اپلیکیشن‌های موبایلی

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی خراسان‌ جنوبی گفت: بسیاری از دارندگان گوشی‌های هوشمند این روزها با دانلود اپلیکیشن‌های مختلف موبایلی از سایت‌ها و فروشگاه‌های مختلف خود را در...

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی خراسان‌ جنوبی گفت: بسیاری از دارندگان گوشی‌های هوشمند این روزها با دانلود اپلیکیشن‌های مختلف موبایلی از سایت‌ها و فروشگاه‌های مختلف خود را در خطر جاسوسی قرار می‌دهند.

 

به گزارش تحلیل ایران؛سید غلامرضا حسینی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: از آنجایی که از طریق گوشی‌های موبایل به راحتی می‌توان اپلیکیشن‌های مختلف را دانلود و از آنها استفاده کرد، کاربران باید در مورد دانلود این نرم‌افزارها و نصب آن بر روی گوشی جوانب امنیتی را به کار گیرند.

 

وی ادامه داد: برای نصب و راه‌اندازی بسیاری از این اپلیکیشن‌ها بر روی گوشی موبایل، کاربر باید یک سری مجوزهای دسترسی را برای نرم‌افزار صادر کرد که این مجوزها می‌تواند اجازه دسترسی به اطلاعات شخصی کاربر را بدون آگاهی وی، به نرم‌افزار بدهد.

 

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی خراسان‌جنوبی، تصریح کرد: از جمله این موارد می‌توان به دسترسی دفترچه تلفن یا فهرست مخاطبین ایمیل، فهرست تماس‌ها، داده اینترنت، داده‌های تقویم و غیره اشاره کرد که این امکان بیشتر در زمان به روز رسانی نرم‌افزارها اتفاق می‌افتد.

 

حسینی به کاربران توصیه کرد برای جلوگیری از این نوع کلاهبرداری کاربران اگر فکر می‌کنند بدافزاری در دستگاه شان وجود دارد آنتی ویروسی را نصب کرده تا دستگاه را اسکن کند.

 

وی یادآور شد: کاربران باید برنامه‌های اضافی را پاک کرده و تاحدامکان از نصب چنین برنامه‌هایی که درخواست دسترسی به اطلاعات گوشی تلفن همراه را دارند اجتناب کنند.

 

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی خراسان‌جنوبی، تاکید کرد: از سیستم رمز نگاری مناسب برای گوشی‌های خود استفاده کنید و رمز آن را ترکیبی از اعداد و حروف قرار دهید و فقط برنامه‌ها و نرم‌افزارهای لازم و کاربردی را دریافت و تنها به نمونه‌های رسمی موجود اعتماد کنید.

 

حسینی خاطرنشان کرد: در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش تماس گزارش کرده و هشدارهای پلیس را جدی بگیرید.

 منبع:ایسنا
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :