موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/65446 :کد

0

اوباما و بایدن به طور غیرمستقیم ازهیلاری کلینتون حمایت کردند

  چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۷:۱۲
تعداد بازدید : ۲۰۵   
 تحلیل ایران -اوباما و بایدن به طور غیرمستقیم ازهیلاری کلینتون حمایت کردند

رئیس‌ جمهوری آمریکا و معاون وی در تازه‌ترین اظهارات خود ابراز امیدواری کردند که یک زن به عنوان رئیس‌جمهور بعدی آمریکا انتخاب شود.رئیس‌ جمهوری آمریکا و معاون وی در تازه‌ترین اظهارات خود ابراز امیدواری کردند که یک زن به عنوان رئیس‌جمهور بعدی آمریکا انتخاب شود.

 

به گزارش تحلیل ایران، «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا در سخنرانی روز سه‌شنبه (دیروز) خود گفت مشتاق رسیدن روزی است که بازدیدکنندگان از آمریکا تعجب کنند که در یک برهه از زمان کشور آمریکا به هیچ عنوان رئیس‌جمهور زن نداشته است.


بنا به گزارش پایگاه تحلیلی پالتیکو، اوباما در بنای یادبود ملی برابری زنان «بلمونت-پائول» که از سال 1929 تاکنون به عنوان پایگاه حزب زنان ملی است، گفت: «می‌خواهم دختران و پسران جوان، 10، 20 و 100 سال دیگر که به این کشور سفر می‌کنند، بدانند که زنان برای برابری جنگیدند و حقوق برابر به آنها داده نشده است. من می‌خواهم آنها به این کشور سفر کنند و تعجب کنند که زمانی در آمریکا وجود داشته که زنان نمی‌توانستند رأی‌ بدهند».


رئیس‌جمهوری آمریکا ادامه داد: «من می‌خواهم آنها تعجب کنند که زمانی در آمریکا وجود داشته که زنان برای کار مشابه، دستمزد کمتری در مقایسه با مردان دریافت می‌کردند».


از طرف دیگر «جو بایدن» معاون اوباما در مصاحبه‌ای ضمن حمایت از انتخاب یک رئیس‌جمهور زن برای آمریکا گفت: «ما می‌خواهیم بتوانیم یک زن را در این کشور انتخاب کنیم. دوست دارم شاهد آن باشم که یک زن  (بعنوان رئیس‌جمهور آمریکا) انتخاب می‌شود.


«هیلاری کلینتون» نامزد پیشتاز دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری 2016 آمریکا است و در اکثر انتخابات درون حزبی از «برنی سندرز» پیشی گرفته است و در نظرسنجی‌های سراسری نیز از «دونالد ترامپ» نامزد پیشتاز جمهوری‌خواهان جلوتر است.


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :