موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی مذهبی

a/65471 :کد

0

طلاب با خلوص نیت در مسیر اعتلای دین تلاش کنند

  چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۵ — ۲۰:۳۸
تعداد بازدید : ۲۴۱   
 تحلیل ایران -طلاب با خلوص نیت در مسیر اعتلای دین تلاش کنند

آیت‌الله مکارم شیرازی ، گفت: امام زمان(عج) از فعالیت طلاب در حوزه‌های مختلف دینی خشنود می‌شوند به همین علت طلاب باید با خلوص نیت و پشتکار مضاعف، اهداف خود را به نتیجه برسانند.

یکی از مراجع عظام تقلید با تاکید بر اینکه طلاب باید به ساده‌زیستی عادت کنند، گفت: امام زمان(عج) از فعالیت طلاب در حوزه‌های مختلف دینی خشنود می‌شوند به همین علت طلاب باید با خلوص نیت و پشتکار مضاعف، اهداف خود را به نتیجه برسانند.

 

به گزارش تحلیل ایران، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی عصر امروز در دیدار با جمعی از مسئولان و طلاب تخصصی فقه اصول مدرسه علمیه امام کاظم(ع) که در سالن کتابخانه مدرسه علمیه امام سجاد(ع) انجام شد، با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین سرمایه‌های هر جامعه نیروی انسانی آن است، اظهار کرد: اگر نیروی انسانی و نخبگان به درستی مورد بهره‌برداری قرار گیرند جامعه به نتایج مطلوب می‌رسد.

 

وی از وضعیت کشورهای ژاپن و آلمان در جنگ جهانی دوم یاد کرد و افزود: مردم و سرمایه استعدادهای برتر این کشورها توانستند بار دیگری با تکیه بر همت خود آلمان و ژاپن را بسازند.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه فقه اصول یکی از بخش‌های اصلی علوم اسلامی است، گفت: امام زمان(عج) از فعالیت طلاب در حوزه‌های مختلف دینی خشنود می‌شوند به همین علت این افراد باید با خلوص نیت، پشتکار مضاعف و تلاش اهداف خود را به نتیجه برسانند.

 

وی خاطرنشان کرد: بر اساس گفته‌های پیامبر اسلام(ص) هر کاری که برای خداوند انجام شود نتیجه‌بخش خواهد بود به همین علت پیشرفت بدون خلوص نیت محقق نمی‌شود و باید در امور مختلف خود به افزایش خلوص نیت اهتمام ویژه داشته باشیم.

 

آیت‌الله مکارم شیرازی با تاکید بر اینکه طلاب باید به ساده‌زیستی عادت کنند، تصریح کرد: طلاب از مرفه‌نشینی پرهیز کنند زیرا در برخی از موارد انسان باید زندگی خود را در شرایط ساده‌تر تجربه کند.

 

منبع:فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :