موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/65487 :کد

0

مسکووتهران بامذاکرات منجر به انتقال سیاسی در سوریه موافق اند

  چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۵ — ۲۲:۵۵
تعداد بازدید : ۱۶۲   
 تحلیل ایران -مسکووتهران بامذاکرات منجر به انتقال سیاسی در سوریه موافق اند

نماینده سازمان ملل در امور سوریه اعلام کرد که روسیه و ایران با مذاکراتی که به انتقال سیاسی در سوریه منتهی شود موافق هستند.

نماینده سازمان ملل در امور سوریه اعلام کرد که روسیه و ایران با مذاکراتی که به انتقال سیاسی در سوریه منتهی شود موافق هستند.

 

به گزارش تحلیل ایران، "استفان دی‌میستورا" نماینده سازمان ملل در امور سوریه پس از برگزاری نشست با مخالفین سوری مورد حمایت عربستان در ژنو اعلام کرد که مقامات دمشق و مسکو و طهران، همگی موافقت خود با مذاکراتی که با هدف انتقال سیاسی در سوریه باشد موافقت کردند.

 

وی در ادامه سخنانش گفت که توقف عملیات نظامی در سوریه همچنان پایدار بوده و گزارش‌ها درباره نقض آتش بس موردی و فراگیر نبوده است.

 

سازمان ملل در امور سوریه ساعتی پیش با مخالفین سوری درباره روند صلح در این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

قرار است که نمایندگان دولت سوریه برای پیوستن به این مذاکرات روز جمعه وارد ژنو شوند.

 

استفان دی‌میستورا پیشتر بعد از دیدارش با ولید المعلم وزیر خارجه سوریه در شهر دمشق تصریح کرد: دور آینده مذاکرات ژنو بسیار با اهمیت خواهد بود زیرا ما به طور ویژه روی روند گذار سیاسی و مبانی حکومت (انتقالی) و قانون اساسی تمرکز خواهیم کرد.

 

دور بعدی مذاکرات در ژنو هرگز به صورت مستقیم نخواهد بود و دلیل این امر به «وجود دشواری‌هایی در یکپارچه شدن رویکرد هیات معارضان برمی‌گردد که در ساختارش دچار مشکل هستند.»

 

در حالی‌که هیات معارضان بر اجرای قطعنامه‌های شورای امنیت در ارتباط با هیات دولت انتقالی که از اختیارات اجرایی کامل برخوردار باشد، اصرار دارد، ولی دولت سوریه بر تشکیل دولت وحدت ملی و مبارزه با تروریسم تأکید می‌کند.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :