موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/65494 :کد

0

پایان نخستین جلسه هیات مخالفان سوری با دی میستورا درژنو

  چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۵:۰۳
تعداد بازدید : ۱۵۸   
 تحلیل ایران -پایان نخستین جلسه هیات مخالفان سوری با دی میستورا درژنو

نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه در پایان دیدار خود با هیات مخالفان سوری در ژنو اعلام کرد که هیات مذاکره کننده دولت سوریه روز جمعه وارد ژنو خواهد شد.

نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه در پایان دیدار خود با هیات مخالفان سوری در ژنو اعلام کرد که هیات مذاکره کننده دولت سوریه روز جمعه وارد ژنو خواهد شد.

 

به گزارش تحلیل ایران، شبکه المیادین از پایان نخستین جلسه مذاکره بین هیات مخالفان سوری مورد حمایت ریاض و «استفان دی میستورا» نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه در ژنو خبر داد.

 

در همین راستا دی میستورا با بیان اینکه هدف از مذاکرات ژنو دستیابی به جدول زمانی مشخص پیرامون انتقال سیاسی در سوریه است، اظهار داشت که هیات مذاکره کننده دولت سوریه به ریاست بشار الجعفری روز جمعه وارد ژنو خواهد شد.

 

نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه همچنین از حمایت مسکو، دمشق، تهران و امان از روند سیاسی در سوریه خبر داد. وی در عین حال تصریح کرد که آتش بس در سوریه همچنان تداوم دارد و نقض آن فراگیر نبوده و پراکنده است.

 

دی میستورا همچنین از آمادگی خود برای برگزاری مذاکرات مستقیم بین دولت سوریه و مخالفان خبر داده و در عین حال اظهار داشت که مذاکرات غیرمستقیم نیز کار خود را انجام می دهد.

 

 

از سوی دیگر «اسعد الزعبی» رئیس هیات مخالفان سوری بر اهتمام معارضان نسبت به دستیابی به توافق پیرامون روند انتقال سیاسی در سوریه طی مذاکرات جاری در ژنو تاکید کرد.

 

وی مدعی شد که دولت سوریه خواهان حل سیاسی بحران نیست و بر راهکار نظامی پافشاری دارد.

 

لازم به ذکر است که دور جدید مذاکرات حل بحران سوریه از روز چهارشنبه (۲۵ فروردین) در ژنو آغاز شده است.

 

منبع:مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :