موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/65542 :کد

0

توافق ایران و روسیه بابت موشک‌های اس-۳۰۰ نمادین است

  پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۴:۱۰
تعداد بازدید : ۳۴۱   
 تحلیل ایران -توافق ایران و روسیه بابت موشک‌های اس-۳۰۰ نمادین است

یک روزنامه صهیونیستی نوشت: مادامی که سامانه اس-۳۰۰ در خاک ایران و نه سوریه و لبنان باشد، تهدیدی برای تل آویو به شمار نمی آید.

یک روزنامه صهیونیستی نوشت: مادامی که سامانه اس-300 در خاک ایران و نه سوریه و لبنان باشد، تهدیدی برای تل آویو به شمار نمی آید.

به گزارش تحلیل ایران  روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارانوت» در مطلبی نوشت: توافق ایران و روسیه بابت سامانه دفاع موشکی «اس -300» نمادین‌تر از یک تهدید واقعی است و مسکو هنوز این موشک‌ها را به ایران ارسال نکرده است ، هرچند که اسرائیل باید نسبت به افزایش امنیت خود در خاورمیانه به شدت رو به افزایش نظامی اطمینان یابد.

این روزنامه نوشت: مادامی که این موشک‌ها بعد از ارسال نیز در خاک ایران و نه سوریه و لبنان باشند، این توافق تسلیحاتی تنها پیامدهای سیاسی دارد و روسیه در تلاش برای چالش کشیدن ناتو و غرب است.

بر اساس این گزارش، وزارت خارجه روسیه هنوز ارسال موشک‌های اس -300 به ایران را تایید نکرده است و ادعای ایران در این زمینه به معنای اجرای واقعی این توافق تسلیحاتی نیست.

در خاتمه این مطلب آمده است: به نظر می‌رسد که ادعای جدید ایرانیان فرایند چانه زنی است . البته وجود سامانه اس -300 در مرزهای اسرائیل و در قلمرو سوریه و لبنان جنگنده‌های اسرائیل را به خطر می‌افکند.

پس لازم است با توجه به این که روسیه سرانجام توافق خود در این زمینه را با ایران اجرا می‌کند، تل‌آیو نیز رقابت تسلیحاتی در سطح منطقه را نادیده نگیرد و تا دیر نشده با آمریکا توافق دریافت کمک‌های نظامی را منعقد کند.


منبع : باشگاه خبرگاران جوان

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :