موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی مسکن

a/65566 :کد

0

زیرساخت های سرمایه گذاری را فراهم کنیم

  پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۶:۳۲
تعداد بازدید : ۲۳۰   
 تحلیل ایران -زیرساخت های سرمایه گذاری را فراهم کنیم

کارشناسان معتقدند که بخشی از رونق اقتصادی در حوزه ساخت و ساز مسکن مربوط به سرمایه‌گذاری خارجی است و این حضور با انتقال تکنولوژی تحقق می یابد.

 

کارشناسان معتقدند که بخشی از رونق اقتصادی در حوزه ساخت و ساز مسکن مربوط به سرمایه‌گذاری خارجی است و این حضور با انتقال تکنولوژی تحقق می یابد.

به گزارش تحلیل ایران، علیرضا قهاری دبیر شورای فناوری‌های نوین ساختمانی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: پسابرجام بر روی فناوری‌های نوین تاثیرات چشمگیری دارد به شرط آنکه انتقال تکنولوژی از کشورهای غربی صورت گیرد و پس از آن بومی‌سازی اتفاق بیفتد.

وی افزود: تحریم‌ها به طور مستقیم در زمینه ممنوعیت ورود تکنولوژی ساختمان نبوده، اما میزان سرمایه‌گذاری در بخش ساختمان توسط اشخاص حقیقی و حقوقی خارجی و یا ایرانی‌های مقیم در خارج از کشور بسیار محدود و کم شده است. بخشی از رونق اقتصادی مربوط به سرمایه‌گذاری خارجی است و این حضور با انتقال تکنولوژی تحقق می یابد.

دبیر شورای فناوری‌های نوین ساختمانی با اشاره به اینکه بخش ساختمانی کشور مستقل و کارآمد است، عنوان کرد: برای پیشرفت و دستیابی به تکنولوژی روز دنیا ما نیاز به دانش پایه ای که با سرمایه‌گذاری همراه شود،داریم.

وی گفت: فناوری‌های نوین ساختمانی که در ایران مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد در دنیا خیلی جدید نیست و در کشورهای پیشرفته مربوط به دهه‌های گذشته است.در حال حاضر 95 درصد ساخت و سازها در دست بخش سنتی است.معرفی تکنولوژی‌های نوین با رونق ساخت و ساز در کشور امکان‌پذیر است و همزمان با آن می‌توانیم بخش ساختمان را به صنعتی‌سازی و استفاده از این فناوری‌های نوین سوق دهیم.

*** زیرساخت های سرمایه گذاری را فراهم کنیم

در این راستا باقر میلانی، کارشناس مسکن گفت:ساخت و ساز سنتی  ساختمان درکشور نابودی خاک رابه دنبال داردو باید ساخت و سازها از سنتی به سمت صنعتی سازی و استفاده  از مصالح و تکنولوژی های نوین حرکت کند.وی با اشاره به پیشرفت ساخت و سازهای صنعتی افزود:  بسیاری از کشورهای پیشرفته راغب به سرمایه گذاری در ایران هستند اما لازمه جذب سرمایه گذار ایجاد زیرساخت های لازم ازجمله امنیت سرمایه گذاری، حذف بروکراسی های اداری و مسایل مربوط به گرفتن مجوزهای مربوطه است.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :