موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی اعتیاد

a/65580 :کد

0

لزوم حمایت بیمه از معتادان در حال ترک

  پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۷:۳۹
تعداد بازدید : ۲۴۷   
 تحلیل ایران -لزوم حمایت بیمه از معتادان در حال ترک

رئیس اداره پیشگیری و درمان سوء مصرف مواد وزارت بهداشت از لزوم حمایت بیمه از معتادان در حال ترک خبر داد و گفت: اغلب این افراد بضاعت مالی ندارند.

 

 

 

رئیس اداره پیشگیری و درمان سوء مصرف مواد وزارت بهداشت از لزوم حمایت بیمه از معتادان در حال ترک خبر داد و گفت: اغلب این افراد بضاعت مالی ندارند.
به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، علیرضا نوروزی رئیس اداره پیشگیری و درمان سوء مصرف مواد وزارت بهداشت درخصوص برنامه کاهش آسیب در کشور گفت: برنامه کاهش آسیب در کشور در حال اجرا است که یکی از اجزای این برنامه برای افرادی است که وابسته به مواد افیونی هستند و در درمان های نگهدارنده با داروهای آگونیست به کار می رود که برای پیشگیری از ادامه اعتیاد در افرادی که اعتیاد از نوع پر خطر دارند، موثرترین مداخله است.

وی افزود : در نتیجه کنترل موثر اعتیاد، انتقال بیماری ‌های منتقله از راه خون مثل بیماری ایدز ، هپاتیت و سایر عفونت‌ها به حداقل می رسد.

وی با بیان اینکه غالب افراد معتاد بی بضاعت هستند، عنوان کرد: به علت وضعیت مالی نامناسب، این افراد توانایی پرداخت هزینه های درمانی و پیشگیرانه را ندارند،  بنابراین اگر بیمه حمایت کافی و لازم را از معتادان داشته باشد، در کنترل اعتیاد بسیار موثر است.

نوروزی در پایان گفت: افراد معتاد که توانایی پرداخت هزینه های درمانی را ندارند با حمایت بیمه ها دسترسی به خدمات مورد نیاز برای ترک آنها فراهم می شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :