موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/65592 :کد

0

طرح خبیثانه CIA در صورت شکست آتش بس در سوریه

  پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۸:۳۸
تعداد بازدید : ۱۶۰   
 تحلیل ایران -طرح خبیثانه CIA در صورت شکست آتش بس در سوریه

روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال مدعی شد که آژانس اطلاعات مرکزی این کشور (CIA) طرحی ویژه را برای تسلیح مخالفان در سوریه در صورت شکست آتش بس آماده کرده است.

روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال مدعی شد که آژانس اطلاعات مرکزی این کشور (CIA) طرحی ویژه را برای تسلیح مخالفان در سوریه در صورت شکست آتش بس آماده کرده است.
 

به گزارش تحلیل ایران، این روزنامه به نقل از برخی مسؤولان آمریکایی تأکید کرد که این طرح را سی آی ای و همتایان منطقه‌‌ای آن آماده کرده اند تا در صورت فروپاشی آتش بس در سوریه، سلاح های پیشرفته در اختیار مخالفان قرار دهند. وال استریت ژورنال خاطرنشان کرد، بر اساس طرح "‌B" سلاح‌هایی در اختیار مخالفان قرار می گیرد که بتوانند هواپیماهای سوری و پایگاه‌های پدافندی را هدف قرار دهند.


* تهدید خلبانان روس
 این روزنامه مدعی شد که مسؤولان آمریکایی پیامی سری را به همتایان روس خود داده‌اند، مبنی بر اینکه از سرگیری دوباره کامل جنگ در سوریه خلبانان روس را در معرض خطری واقعی قرار خواهد داد. این روزنامه با این حال به نقل از مسؤولان آمریکایی خاطرنشان کرد که هنوز مشخص نیست آیا افزایش کمکهای آمریکا به مخالفان در سوریه آنها را قادر می سازد که بتوانند پایگاه هایی را از دست داده اند، پس بگیرند.

* روسیه اطلاعی از طرح ب ندارد
 "سرگی ریابکوف" معاون وزیر امورخارجه روسیه روز چهارشنبه در واکنش به گزارشهای رسانه‌ای مبنی بر وجود یک طرح آمریکایی در صورت شکست مذاکرات سوریه، اظهار داشت: هر از گاهی صحبتهایی درخصوص طرح "ب" مطرح می شود، ما چیزی در خصوص طرحی تحت این عنوان نمی‌دانیم و هیچ کس درباره آن با ما صحبت نکرده است. ما تلاش می کنیم که درگیری ها متوقف شود. وجود طرحی تحت عنوان ب برای اقدام نظامی، نگران کننده و همچنین بسیار نامید کننده خواهد بود.

 

العالم نوشت: تأکید آمریکا بر تسلیح گروه‌های به اصطلاح مخالف در سوریه در صورت شکست آتش بس، در حالی است که گروه های مسلح و تروریستی در سوریه مانند جبهه النصره (شاخه القاعده) و داعش و ارتش آزاد و ... از آغاز بحران و جنگ در سوریه از پشتیبانی اطلاعاتی، لجستیکی، تسلیحاتی و مالی کشورهای غربی و هم پیمانان آنها در منطقه برخوردار بوده و این حمایتها همچنان ادامه دارد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :