موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی گردشگری

a/6560 :کد

0

کار مندان عجیب یک هتل در ژاپن &#۴۳; عکس

  پنجشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۴ — ۱۲:۵۷
تعداد بازدید : ۳۷۵   
 تحلیل ایران -کار مندان عجیب یک هتل در ژاپن &#۴۳; عکس

اخیرا یک هتل جدید در شهر ناکازاکی کشور ژاپن که مهد رباتیک دنیاست، افتتاح شده است که تمام کارکنانش ربات هستند.

به گزارش تحلیل ایران؛ این روزها، صنعت رباتیک دنیا با سرعت فراوانی رو به پیشرفت است و هر روز نیز فناوری‌هایی معرفی می‌شوند که کار انسان را راحت‌تر از گذشته می‌کنند. این موضوع، کمی مشکل آفرین است، چراکه ربات‌ها در برخی از بخش‌ها در حال تسخیر جای انسان‌ها هستند و به همین دلیل، مشکلات فراوانی پیش روی انسان‌هاست.

 

کار مندان عجیب یک هتل در ژاپن + عکس

 

فکرش را بکنید، مسئول پذیرش، خدمه نظافت، مسئول اشیای با ارزش، و پیشخدمت‌ها همه ربات هستند. این هتل Henn-na نام داشته (به معنا هتل عجیب) و در آن، مهمانان هتل، به هیچ کلیدی برای وارد شدن به اتاقشان نیاز ندارند و این ربات‌ها هستند که با شناسایی صورت آن‌ها، در را باز و بسته می‌کنند.
 
 
کار مندان عجیب یک هتل در ژاپن + عکس
 
 
ربات‌های این هتل جالب، در دانشگاه اوساکا ژاپن طراحی و در شرکت رباتیک کوکورو ساخته شده‌اند (اغلب ربات‌ها به شکل یک خانم جوان ژاپنی هستند). علاوه بر اینکه ربات‌ها به راحتی مهمانان کمک می‌کنند، یک محیط دوستانه و صمیمی را نیز برای آن‌ها به‌وجود آورده‌اند. همچنین، ربات‌ها در تمامی بخش‌ها مثل یک انسان عمل می‌کنند و حتی قادر به مکالمه با مهمانان نیز هستند.
 
 
 
کار مندان عجیب یک هتل در ژاپن + عکس
 
 
ربات‌های این هتل، امکانات بسیار خوب دیگری را نیز در اختیار مهمانان قرار می‌دهند که یکی از آن‌ها، حمل وسایل و چمدان‌های مسافران است که توسط یک ربات خاص، به اتاق فرد مربوطه منتقل می‌شود. این ربات دقیقا برای این کار تولید شده و بر خلاف اکثر ربات‌های این هتل، در انجام سایر کارها عاجز است.
 
 
کار مندان عجیب یک هتل در ژاپن + عکس
 
 
در کنار این، یک ربات نیز وظیفه تمیز نگه‌داشتن هتل و تمیز کردن اتاق‌ها را دارد و به خوبی از عهده‌ی این کار بر می‌آید. در زیر نیز می‌توانید یک قابلیت جالب دیگر این هتل را مشاهده کنید که به‌وسیله‌ی آن، دیگر نیازی به حمل کلید و کارت ورود نیست!
 
 
کار مندان عجیب یک هتل در ژاپن + عکس
 
 
 
این هتل بخشی از پارک تفریحی هویس هن بوش است. به گفته سخنگوی پارک، اگر پروژه‌ی این هتل با موفقیت همراه شود، یک هتل دیگر در سال ۲۰۱۶ ساخته خواهد شد. این هتل ۷۲ اتاق دارد و با کف قیمت ۷۰ دلاری‌اش، قیمت بهتری را در مقایسه با سایر هتل‌ها برای خود برگزیده است ( دلیل این موضوع نیز، کمتر بودن هزینه ربات‌ها نسبت به نیروهای انسانی است). 


کار مندان عجیب یک هتل در ژاپن + عکس


منبع: آی تی رسان
                               

رباتیک     هتل     ژاپن            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :