موضوعات ‌مرتبط: ورزشی فوتبال

a/65633 :کد

0

بنزما از حضور در یورو ۲۰۱۶ محروم شد

  پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۱:۴۰
تعداد بازدید : ۲۰۳   
 تحلیل ایران -بنزما از حضور در یورو ۲۰۱۶ محروم شد

مهاجم تیم فوتبال رئال‌مادرید اجازه همراهی تیم ملی فرانسه در جام ملت‌های اروپا را ندارد.

مهاجم تیم فوتبال رئال‌مادرید اجازه همراهی تیم ملی فرانسه در جام ملت‌های اروپا را ندارد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از ESPN، فدراسیون فوتبال فرانسه اعلام کرد که کریم بنزما اجازه همراهی تیم ملی این کشور را در رقابت‌های یورو 2016 فرانسه نخواهد داشت.

 

بنزمای 28 ساله از سال گذشته تاکنون درگیر پرونده قضایی بوده که علیه او به اتهام شراکت جرم برای اخاذی از متئو والبوئنا، هافبک فرانسه تیم فوتبال لیون و تهدید او به انتشار یک فیلم شخصی‌اش، به جریان افتاده است. با اینکه قاضی این پرونده هنوز اتهام بنزما را تأیید نکرده و حتی به او اجازه داده است که با شاکی پرونده روبه‌رو شود، مسئولان فدراسیون فوتبال فرانسه ترجیح داده‌اند که بنزما در جمع شاگردان دیدیه دشان قرار نگیرد.

 

بنزما که بارها ارتکاب هرگونه تخلف علیه والبوئنا را تکذیب کرده است، در خصوص حکمی که فدراسیون فوتبال فرانسه برایش صادر کرده است، در صفحه توئیترش نوشت: با کمال تأسف برای من و تمام آنهایی که همیشه حامی‌ام بوده‌اند، من برای حضور در تیم ملی فرانسه جهت شرکت در یورو انتخاب نشده‌ام.

 

از قرار معلوم دیدیه دشان و نوئل لوگرائه، رئیس فدراسیون فوتبال فرانسه روز گذشته (چهارشنبه) با یکدیگر ملاقات کردند تا در خصوص آینده مهاجم رئال‌مادرید تصمیم‌گیری کنند. ماه گذشته لوگرائه گفته بود که تصمیم نهایی در خصوص حضور یا عدم حضور بنزما در یورو 2016 در اواسط ماه آوریل اتخاذ می‌شود و اکنون این اتفاق رخ داده است.

 

در بیانیه فدراسیون فوتبال فرانسه در خصوص تصمیمی که برای بنزما اتخاذ شده، آمده است: با توجه به مدارک و همچنین لغو موقت ممنوعیت قضایی روبه‌رو شدن بنزما با والبوئنا که به او اجازه می‌داد به تیم ملی فرانسه دعوت می‌شد، هیچ مانع قانونی برای حضور او در تیم ملی وجود نداشت. معیارهای ورزشی اگرچه بسیار مهم هستند اما تنها ملاک برای شایستگی حضور یک بازیکن در تیم نیستند. توانایی‌های بازیکنان برای کار کردن در راستای ایجاد اتحاد در تیم، تلاش برای الگو بودن و حفظ اعتبار تیم، دیگر فاکتورهای مهمی هستند که باید در نظر گرفته شوند. در نتیجه نوئل لوگرائه و دیدیه دشان تصمیم گرفته‌اند که کریم بنزما در یورو 2016 حضور نداشته باشد.

 

بنزما پس از بازی اخیر رئال‌مادرید و ولفسبورگ در لیگ قهرمانان که سه‌شنبه برگزار شد، درباره تصمیمی که قرار بود برای آینده‌اش در تیم ملی اتخاذ شود، گفته بود که خونسرد است و هر تصمیمی که برایش در نظر گرفته شود را می‌پذیرد.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :