موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/65656 :کد

0

کوربین خواهان اصلاحات دراتحادیه اروپا وماندن انگلیس درآن است

  پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۳:۳۳
تعداد بازدید : ۲۷۸   
 تحلیل ایران -کوربین خواهان اصلاحات دراتحادیه اروپا وماندن انگلیس درآن است

رهبر حزب اوپوزیسیون انگلستان با حمایت از کمپین ماندن این کشور در اتحادیه اروپا، بر لزوم اصلاحات دراین اتحادیه تاکید دارد.رهبر حزب اوپوزیسیون انگلستان با حمایت از کمپین ماندن این کشور در اتحادیه اروپا، بر لزوم اصلاحات دراین اتحادیه تاکید دارد.

 

به گزارش تحلیل ایران، «جرمی کوربین» رهبر حزب اوپوزیسیون انگلستان در اولین سخنرانی خود درباره همه‌پرسی جدایی این کشور از اتحادیه اروپا، از ماندن و اصلاحات سخن می‌گوید.


به نوشته اسکای‌نیوز، کوربین به نواقصی جدی در اتحادیه اروپا اذعان دارد اما بر ماندن و اصلاح قواعد روابط این اتحادیه با انگلیس تاکید می‌کند.


تا کنون رهبر حزب کارگر انگلیس در مناظرات مربوط به اتحادیه اروپا اظهار نظر نکرده بود اما امروز (پنج شنبه) کوربین طی سخنرانی در شهر لندن به این مساله اشاره می‌کند که اتحادیه اروپا با سرمایه‌گذاری فرصت‌های شغلی برای کارگران انگلیسی فراهم کرده، بنابراین از دید سوسیالیستی ماندن در این اتحادیه ضروری است ولی باید اصلاحات و تغییراتی در اتحادیه اروپا صورت بگیرد.


دولت محافظه‌کار انگلستان خواستار ماندن این کشور در اتحادیه اروپاست اما در میان اعضای ارشد حزب حاکم اختلافاتی در این مساله وجود دارد چراکه برخی از اعضا شدیدا خواستار خروج انگلیس از اتحادیه اروپا هستند.


در میان اعضای حزب کارگر نیز اختلافاتی وجود دارد؛ در حالیکه کوربین ازماندن در اتحادیه اروپا سخن می‌گوید، برخی از اعضای این حزب شدیدا خواستار خروج از اتحادیه اروپا هستند.


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :