موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/65657 :کد

0

امنیت جنوب شرق کشور نتیجه وحدت و مشارکت مردم است

  پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۳:۳۵
تعداد بازدید : ۱۸۳   
 تحلیل ایران -امنیت جنوب شرق کشور نتیجه وحدت و مشارکت مردم است

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران با اشاره به مشارکت بیش از ۹ هزار نفر از مردم منطقه جنوب شرق کشور در تامین امنیت پایدار اظهار کرد: امنیت قابل قبولی که امروز در استان سیستان و بلوچستان در منطقه...

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران با اشاره به مشارکت بیش از 9 هزار نفر از مردم منطقه جنوب شرق کشور در تامین امنیت پایدار اظهار کرد: امنیت قابل قبولی که امروز در استان سیستان و بلوچستان در منطقه جنوب شرق کشور به وجود آمده است نتیجه وحدت و مشارکت مردم در تامین امنیت است.

 

به گزارش تحلیل ایران، سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه در همایش وحدت و امنیت که در جریان آخرین مرحله برگزاری رزمایش پیامبر اعظم (ص) سپاه برگزار شد، با اشاره به قرار گرفتن مسئولیت تامین امنیت در جنوب شرق کشور بر عهده سپاه پاسداران اظهار کرد: درشرایط خاصی ماموریت تامین امنیت در جنوب شرق کشور به نیروی زمینی سپاه واگذار شد و در آن شرایط و آن مقطع سردار شهید شوشتری فرماندهی قرارگاه قدس سپاه را درآن منطقه بر عهده گرفت.

 

وی با بیان اینکه در آن شرایط زیر ساخت خاصی برای تامین و ایجاد امنیت در منطقه در اختیار نداشتیم اظهار کرد:‌ پس از این که سپاه پاسداران مسئولیت تامین امنیت در منطقه جنوب شرق کشور را بر عهده گرفت بلافاصله 4 موضوع را در دستور کار خود قرار داد. سپاه درگیری و اقدامات عملیاتی و اطلاعاتی بر روی نیروهای اشرار ، استحکام بخشی زیر ساختهای لازم برای قرارگاه قدس و اقدامات مردم‌یاری و محرومیت زدایی را در دستور کار خود قرار داد.

فرمانده نیروی زمینی سپاه خاطر نشان کرد:‌ سازمان دهی نیروهای مردمی در قالب دسته‌های رزمی یکی از مهمترین اقداماتی بود که سپاه پاسداران پس از انتقال قرارگاه قدس از کرمان به سیستان در دستور کار خود قرار داد.

 

پاکپور گفت: در حال حاضر در راستای سازماندهی نیروهای مردمی، قریب به 9 هزار نفر از مردم منطقه اعم از اهال سنت و شیعه ، سازماندهی شده‌اند وامروز بعد از 7 سال پس از حضور سپاه در منطقه در شرایطی قرار گرفته‌ایم که با وجود وضعیت ناپایدار کشورهای همسایه ایران از اهمیت قابل قبولی برخوردار است و در سیستان و بلوچستان امنیت خوبی به وجود آمده است.

وی اظهار کرد:‌امنیت ایجاد شده در منطقه جنوب شرق کشور نتیجه وحدت و مشارکت مردم در تامین امنیت، پایدار در کشور است.

پاکپور در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به برگزاری رزمایش پیامبر اعظم (ص) در منطقه جنوب شرق کشور خاطر نشان کرد:‌این رزمایش در سه مرحله و از دی ماه سال 94 در منطقه جنوب شرق کشور آغاز شد. ودر مرحله نخست رزمایش قریب به ده بیمارستان سیار در منطقه جنوب شرق کشور بر پا گردید. و بیش از 450 هزار نفر عملیات درمانی و بالغ بر 700 هزار عمل جراحی طی مدت زمان استقرار بیمارستانهای صحرایی انجام گرفت.

 

پاکپور خاطر نشان کرد:‌مرحله دوم رزمایش پیامبر اعظم (ص) بهمن ماه سال 94 آغاز شد و طی آن با به کارگیری بیش از 110 گردان بیت‌المقدس این مرحله از رزمایش برگزار گردید.

فرمانده نیروی زمینی سپاه همچنین به برگزاری مرحله سوم این رزمایش در هفته جاری اشاره کرد و گفت:‌مرحله نهایی رزمایش پیامبراعظم (ص) از 24 فروردین ماه سال جاری در مناطق جالق ، میرجاوه وزاهدان استان سیستان وبلوچستان برگزار شد.

منبع:ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :