موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی اقتصاد بین الملل

a/65658 :کد

0

تلاش آمریکا برای به نتیجه نرسیدن فریز نفتی

  پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۳:۴۰
تعداد بازدید : ۱۹۱   
 تحلیل ایران -تلاش آمریکا برای به نتیجه نرسیدن فریز نفتی

نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا روز سه شنبه گفت، آمریکا به دنبال جلوگیری از توافق بین کشورهای عضو و غیر عضو اوپک برای تثبیت بازارهای نفت است.نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا روز سه شنبه گفت، آمریکا به دنبال جلوگیری از توافق بین کشورهای عضو و غیر عضو اوپک برای تثبیت بازارهای نفت است.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از رویترز، نیکولاس مادورو، واشنگتن را به اعمال فشاری «مانند جنگ» برای جلوگیری از دستیابی به این توافق متهم کرد.


مادورو در گفت و گویی تلویزیونی گفت: «نمی توانید تصور کنید چه فشارهایی از سوی واشنگتن وارد می شود که تا از شکست تلاش های ما در سال گذشته برای ایجاد یک استراتژی مشترک میان کشورهای عضو و غیر عضو اوپک به منظور تثبیت بازار و قیمت ها اطمینان حاصل کنند.»


وی افزود: «اینها تقریبا فشارهایی مانند جنگ بر روی دولت ها و بر روسای کشورها وارد می آورند.» وی ادامه داد، سیاستگذاران آمریکایی «وسوسه ای کشنده» را بر روسیه، اوپک و دولت چپگرای ونزوئلا وارد می کنند.


دولت مادورو هفته گذشته اعلام کرد که حداقل 18 کشور حضور خود در نشست دوحه را که با هدف رسیدن به توافقی برای تثبیت قیمت نفت برگزار خواهد شد، تایید کرده اند.


کاهش حدودا 60 درصدی قیمت نفت از اواسط سال 2014 تاکنون به ویژه برای ونزوئلا که تقریبا تمام درآمدهای خارجی خود را از فروش نفت به دست می آورد، ضربه ای سخت بوده است.


روسیه، عربستان، ونزوئلا و قطر در ماه فوریه توافق کردند که تولید خود را در سطح ماه ژانویه فریز کنند، اما گفتند که عمل به این توافق مشروط به پیوستن سایر تولید کنندگان است.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :