موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی اقتصاد

a/6566 :کد

0

رفع محرومیت گلستان نیاز به اجرای قانون واگذاری دو درصد بودجه

  پنجشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۴ — ۱۴:۲۹
تعداد بازدید : ۳۴۹   
 تحلیل ایران -رفع محرومیت گلستان نیاز به اجرای قانون واگذاری دو درصد بودجه

نماینده گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی بر لزوم اجرای کامل قانون ۱۸۰ مبنی بر واگذاری دو درصد بودجه عمومی کشور به استان های محروم و از جمله گلستان تاکید کرد

نماینده گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی بر لزوم اجرای کامل قانون 180 مبنی بر واگذاری دو درصد بودجه عمومی کشور به استان های محروم و از جمله گلستان تاکید کرد و گفت: براساس آمارهای موجود گلستان جزو هشت استان محروم کشور است.

 

به گزارش تحلیل ایران عیسی امامی روز پنجشنبه در مراسم تکریم و معارفه رییس ورزش و جوانان گرگان اظهار داشت: گلستان در بین این هشت استان نیز رتبه ششم را دارد و اگر دولت بخواهد این قانون را در مورد گلستان اجرا کندبیش از 170میلیارد تومان به این استان تعلق می گیرد که می تواند بخش عمده ای از کمبودها در بخش های مختلف را برطرف کند.
این نماینده مجلس با اشاره به محرومیت های فراوان و آسیب های اجتماعی متعدد ناشی از کمبودها و نبود زیرساخت ها در استان به رقم بالای تعداد زندانیان در زندان گرگان و با شرایط سخت اشاره کرد و افزود: یکی از دلایل این حضور محرومیت های بسیار است.
امامی بیان کرد: بدلیل قدرت خرید پایین مردم و درآمد اندک خانوارها هم اینک تامین نیازهای عمومی مشکل بوده و این شرایط احتمال انجام ناهنجاری های اجتماعی از جمله قاچاق را بیشتر می کند که اجرای کامل قانون 180 راهکاری برای رفع این مشکلات است.
نماینده گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی همچنین به ظرفیت فراوان نفت و گاز گلستان اشاره کرد و گفت: هفته گذشته اولین دکل حفاری نفت وگاز در استان برپا شد که در صورت بهره برداری بموقع از آن عسلویه دیگری در کشور ایجاد می شود.
امامی ادامه داد: این منطقه گازی شامل دو هزار کیلومتر مربع فضای گازی مشترک با کشور ترکمنستان است که می تواند سرآغاز توسعه پایدار استان گلستان باشد.
وی گفت: بر اساس قانون دولت مکلف است دو درصد درآمد مناطق نفت و گاز را نیز در همان استان ها هزینه کند که امیدواریم این شرایط به تکمیل زیرساخت ها و طرح های نیمه تمام استان گلستان منجر شود.
این نماینده مجلس همچنین گلستان را استانی مستعد در زمینه برخورداری از استعدادهای ورزشی دانست و گفت: باید بکوشیم با تامین منابع مناسب و احداث مکان های ورزشی متعدد زمینه حضور هرچه بیشتر جوانان را در ورزش فراهم کنیم.
مدیرکل ورزش و جوانان استان گلستان نیز گفت: اغلب ورزشکاران و مدال آوران گلستان در شهر گرگان فعالیت می کنند که این شرایط مسوولیت اداره ورزش و جوانان این شهر را سنگین تر می کند.
بهمن طیبی بر لزوم انجام آمایش سرزمینی در ادارات ورزش و جوانان استان تاکید کرد وگفت: اعطای بودجه عادلانه به هیات های ورزشی نمی تواند به تنهایی زمینه ساز رشد ورزش ها باشد.
وی گفت: براساس طرح آمایش سرزمینی هیات های پرتلاش دارای استعداد و قهرمان بیشتر از بودجه های افزونتری نسبت به دیگر هیات ها برخوردار می شوند.
طیبی اضافه کرد: توسعه همزمان و متوازن همه 50 هیات ورزشی امکان پذیر نیست و توجه به ظرفیت هیات های صاحب قهرمان بیشتر می تواند یکی از برنامه های جدی اداره ورزش و جوانان شهرستان ها باشد.
در این مراسم از تلاش 9 ساله ابوالحسن طهماسبی تقدیر و اسماعیل حاجی آبادی بعنوان رییس اداره ورزش و جوانان گرگان معرفی شد.
استان مرزی گلستان واقع در شمال ایران افزون بر یک میلیون و 850 هزار نفر جمعیت دارد که در 29 شهر و یکهزار روستا زندگی می کنند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :