موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/65661 :کد

0

لاوروف: نمی‌گذاریم ناتو روسیه را به رویارویی احمقانه بکشاند

  پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۴:۰۰
تعداد بازدید : ۲۷۷   
 تحلیل ایران -لاوروف: نمی‌گذاریم ناتو روسیه را به رویارویی احمقانه بکشاند

وزیر امور خارجه روسیه امروز (پنج شنبه) تاکید کرد: روسیه به شدت با رویارویی با ائتلاف نظامی ناتو مخالف است و آن را بی‌معنا و احمقانه می‌داند.

وزیر امور خارجه روسیه امروز (پنج شنبه) تاکید کرد: روسیه به شدت با رویارویی با ائتلاف نظامی ناتو مخالف است و آن را بی‌معنا و احمقانه می‌داند.


به گزارش تحلیل ایران، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه گفت: مسکو اجازه نخواهد داد ناتو روسیه را به یک رویارویی بی‌معنا و احمقانه بکشاند.

 

وی در جریان سخنرانی در وزارت امور خارجه مغولستان افزود: ما نسبت به زمان پایان جنگ سرد، اخیرا شاهد افزایش بی‌سابقه فعالیت‌های نظامی و حضور ناتو در جناح شرقی این ائتلاف با هدف اعمال فشار نظامی و سیاسی بر روسیه برای محدود کردن این کشور بوده‌ایم. این اقدام برابر با یک کمپین تبلیغاتی تهاجمی برای اهریمن جلوه دادن روسیه است.

 

لاوروف ادامه داد: روسیه هیچ برنامه‌ای ندارد و وارد یک رویارویی بی‌معنا و احمقانه نخواهد شد و ما متقاعد شده‌ایم که هیچ جایگزین منطقی برای همکاری سودمند و دو جانبه اروپایی در حوزه امنیتی بر مبنای امنیت جدا نشدنی با حمایت از قانون بین‌المللی وجود ندارد.

روسیه بارها اتهامات مبنی بر مداخله بر امور داخلی اوکراین را رد و تاکید کرده که توسعه نظامی ناتو و افزایش حضور آن در نزدیکی مرزهای روسیه امنیت منطقه‌ای را متزلزل می‌کند.

لاوروف در بخش دیگر اظهاراتش گفت: عملیات هوایی روسیه شرایط را برای پیشبرد مذاکرات فراگیر در سوریه و روند صلح فراهم کرد.

وی افزود: مسکو به مذاکرات سوریه در ژنو امیدوار است و روند سیاسی باید به حل سیاسی بحران سوریه و ایجاد دولت سوریه متحد و مستقل شود. وزیرارجه روسیه تاکید کرد: سلسله حملات داعش در سراسر جهان دال بر آن است که کناره‌گیری از تلاش‌ها برای مبارزه با تروریسم حتما شکست خواهد خورد و سفر اخیر جان کری، وزیر خارجه آمریکا به مسکو نشان داد که آمریکا به حمایت روسیه و همکاری با آن در حل مهمترین مشکلات بین‌المللی نیاز دارد.

 منبع:ایسنا
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :