موضوعات ‌مرتبط: سیاسی انتخابات

a/65665 :کد

0

رقابت شدید ۱۳۶ نامزد ‌برای ۶۸ کرسی مجلس

  پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۴:۱۰
تعداد بازدید : ۲۷۸   
 تحلیل ایران -رقابت شدید ۱۳۶ نامزد ‌برای ۶۸ کرسی مجلس

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی با رقابت ۱۳۶ نامزد از ۵۵ حوزه انتخاباتی کشور دهم اردیبهشت ماه برگزار می‌شود.رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی با رقابت ۱۳۶ نامزد از ۵۵ حوزه انتخاباتی کشور دهم اردیبهشت ماه برگزار می‌شود.


به گزارش تحلیل ایران، محمدحسین مقیمی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در سرعین اظهار داشت: دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی با رقابت 136 نامزد از 55 حوزه انتخاباتی در 21 استان کشور برگزار می‌شود و شورای نگهبان به دلیل برخی مشکلات نرم‌افزاری برگزاری کامل انتخابات الکترونیکی دور دوم مجلس شورای اسلامی را نپذیرفت.


وی با اشاره به اینکه در دور قبلی انتخابات مجلس شورای اسلامی بسیاری از مراحل انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار شد، افزود: انتظار می‌رود با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در سال‌های آینده انتخابات کاملا به صورت الکترونیکی برگزار شود.


رئیس ستاد انتخابات کشور بیان کرد: انتخابات دور دوم مجلس شورای اسلامی در 15 هزار و 800 شعبه برگزار می‌شود و تمهیدات لازم برای ارائه تعرفه‌ها به شعبه‌های اخذ رای انجام شده ‌و ‌دور دوم همانند انتخابات دور اول با امنیت و در شرایط بسیار خوب برگزار می‌شود.


مقیمی تصریح کرد: انتخابات دور اول مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرنگان رهبری به طور کامل مورد تایید شورای نگهبان قرار گرفت و در انتخابات دور دوم مجلس از 136 نامزد انتخاباتی 68 نفر به مجلس شورای اسلامی راه می‌یابند.


وی اظهار کرد: شورای نگهبان در دور اول انتخابات 217 حوزه انتخاباتی را مورد تایید قرار داد و این امر نشانه موفقیت استانداران، فرمانداران، بخشداران و عوامل اجرایی انتخابات دولت در دور اول بود که انتظار می‌رود این موفقیت به طور همه‌جانبه در دور دوم انتخابات نیز انجام شود.


رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: تخلفات انتخاباتی در دور اول انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری بسیار کم بود و برخی تخلفات که در انتخابات صورت گرفت رسیدگی و برخی دیگر برای پیگیری به مراجع قضایی معرفی شد.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :